Samaras, Cumhurbaşkanı'ndan Meclisin Feshini İstedi - Son Dakika

Samaras, Cumhurbaşkanı'ndan Meclisin Feshini İstedi

30.12.2014 13:43
Samaras, Cumhurbaşkanı'ndan Meclisin Feshini İstedi, System.String[]

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas'tan meclisi feshetmesini ve erken genel seçimlerin 25 Ocak'ta yapılmasını istedi.

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas'tan meclisi feshetmesini ve erken genel seçimlerin 25 Ocak'ta yapılmasını istedi.

Yunanistan parlamentosunda dün yapılan son tur oylamada da cumhurbaşkanı seçilememesi üzerine Başbakan Samaras, bugün öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas'ı ziyaret ett. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede Yunan Başbakan Samaras, meclisin feshedilmesini istedi.

Papulyas'ın "Büyük an geldi başbakan" sözleri üzerine Başbakan Samaras, "Meclis zamanından önce dağıldı. Halk seçim istemiyor. Mecburi değil. Parti çıkarları için yapılacak. Ancak ülke istikrarı ve güvenliği söz konusu olduğunda, sorumluluk ve gerçek mücadele gerekli. Yunanistan'ın Avrupa'ya bağlı olmasındaki mücadele önceliği partilerde değil ülkededir. Bu çabayı ülkenin geleceği karşısında sorumluluk bilinci ile yapıyoruz." şeklinde cevap verdi.

Son olarak Cumhurbaşkanı Papulyas, "Ülke için en iyisini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Samaras, Cumhurbaşkanı'ndan Meclisin Feshini İstedi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan'ın Güney cephesi düştü, Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov cephede şehit düştü Çağla Şıkel'e korkunç tehdit: Seni ve çocuklarını öldüreceğim Mermer yüklü TIR'a arkadan çarpan şoför feci şekilde can verdi Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti ABD'de Kovid-19 tedavisi için ilk defa bir ilaç onaylandı İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı