SAMDOB "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri" konseri verecek - Son Dakika

SAMDOB "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri" konseri verecek

22.11.2019 14:46
SAMDOB

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri" konserini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri" konserini sanatseverlerin beğenisine sunacak.

SAMDOB'dan yapılan açıklamaya göre, çok sayıda Yeşilçam film müziğini hazırlayan besteci, söz yazarı ve ses sanatçısı Cahit Berkay, Samsun'da "Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri" konseri ile sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Tek bölümden oluşan konserde Melih Kibar, Cahit Berkay, Yalçın Tura, Saturi Ethem Efendi, Kemani Sebuh Simonyan ve Moğollar grubunun eserleri SAMDOB sanatçıları tarafından yorumlanacak.

Neşeli Günler, Hababam Sınıfı, Al Yazmalım, Tosun Paşa gibi unutulmaz filmlerin müziklerine de yer verilen konserin orkestra şefliğini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Profesörü Burak Tüzün yapıyor.

Cahit Berkay'ın solist olarak yer alacağı konserin metin yazarlığını Hande Taban üstlendi. Başkemancı Bengi Yardımlı'nın olduğu konserde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek.

Konser Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Sanat Merkezi'nde 24 Kasım Pazar günü saat 20.00'de gerçekleştirilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat SAMDOB 'Cahit Berkay ve Yeşilçam Film Müzikleri' konseri verecek - Son Dakika


Son Dakika

Sinan Engin'den çarpıcı iddia: Bu açıklamalara göre yönetimin Terim'i göndermesi lazım Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan Hollandalı parlamenter Wilders'ın skandal paylaşımına tepki: Avrupa'nın ezik ırkçıları yine kendini gösterdi Manisa'da halkı tedirgin eden görüntü! Fay hattında dev yarıklar oluştu Nihat Hatipoğlu'ndan "Otelinde içki satılıyor" iddiasına yanıt: Asla satılmadı, aklınızca benden intikam aldınız İngiliz polisi bir yıl önce çalınan 26 milyon TL değerindeki Çin vazosunu ele geçirdi Başkent'teki uyuşturucu ticaretinin yüzde 70'ini elinde tutuyordu: Firari baron kıskıvrak yakalandı