Sami Yusuf: Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ediyorum - Son Dakika

Sami Yusuf: Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ediyorum

10.01.2009 16:34
Sami Yusuf: Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ediyorum, System.String[]

Dünyaca Ünlü Sanatçı Sami Yusuf, Gazze'de Yaşananların Tam Bir Soykırım Olduğunu İfade Etti. Yusuf, Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ettiğini Söyledi.

Dünyaca ünlü sanatçı Sami Yusuf, Gazze'de yaşananların tam bir soykırım olduğunu ifade etti. Yusuf, soykırıma maruz kalanlar için dua ettiğini söyledi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde düzenlenen "Gazze'ye Destek İçin İstanbul Buluşması" toplantısı Beşiktaş Four Seasons Otel'de gerçekleştiriliyor. Yerli ve yabancı basının büyük ilgi gösterdiği toplantıya; Sureyi Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad, Katar Emiri'nin eşi Nasser Al - Missned, Ürdün Kraliçesi Rania, Lübnan Cumhurbaşkanı Eşi Wafa Sleiman, Pakistan Başbakanı'nın eşi Begüm Fauzia Yusu Rıza Gilan, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin kızı Dr. Aisha Muammer Al Kaddafi, Başbakan Erdoğan'ın kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak Erdoğan Azerbaycan Parlamento Başkan Yardımcısı Bahar Muradova, Suriye Devlet Bakanı Dr. Bashar Al Shaar, Ürdün Planlama Bakanı Suhair Ali, Suriye Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Dr. Diar Al Hajaref, AB İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Başmüzakereci Egemen Bağış'ın eşi Beyhan Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşi Gülten Günay, Hazineden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in ABD'li eşi Anna Şimşek, Pakistan Milletvekili Asmai Arbab Alamgir, Pakistan Milletvekili Nuzhat Sadık, Sakıp Sabancı'nı eşi Türkan Sabancı, gelini Nebahat Koç Sabancı, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ve aralarında Sami Yusuf'un da bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda sanatçı ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran ünlü sanatçı Sami Yusuf, Filistin ve Gazze'de yaşananların tam bir soykırım olduğunu ifade etti. Yaşananların dinle ilgisi olmadığını savunan Yusuf, " Bu savaş politikacıların beceriksizliği yüzünden çıkmıştır. Yaşanlar tam bir soykırımdır. Tarih hükmün verecektir. Soykırıma mazur kalanlar için dua ediyorum." diye konuştu.

-"KADINLARIN ÇIĞLIĞI TÜRKİYE'DEN YÜKSELECEK"

Yaşanan savaşı durdurmak için artık Arap dünyasının da bir şeyler yapmak istediğini söyleyen Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Deniz Ülke Arıboğan, " Türkiye'de en başından beri bu konuya çok hassas yaklaşıyor. Bu gün buradan kadınların çığlığı yükselecek. Tabii ki faydası olacak. Siyasi arenanın yanı sıra bu tür toplantı ve etkinliklerin de çözümde rolü olacak. " diye konuştu.

Arap dünyasının katliama tepki göstermekte geç kaldığını söyleyen Gazeteci Yazar Nazlı Ilıcak, "Arap ülkelerden gelen kadınlar burada ama bunun öncülüğünü yine Türkiye yaptı. Türkiye bölgede etkin rol oynayacak. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı bu öncülüklerinden dolayı kutluyorum. " ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

Sami Yusuf: Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ediyorum

Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Sami Yusuf: Soykırıma Maruz Kalanlar İçin Dua Ediyorum - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Survivor 2021'in 11. bölüm fragmanı yayınlandı! Çağrı öfkeden sinir krizi geçiriyor GSS ve Bağ-Kur prim borçluları 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmayı sürdürecek MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz Mahalleliyi ayağa kaldıran tabutu, cenaze arabası şoförünün bıraktığı ortaya çıktı Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Şeyma Subaşı milyarder sevgilisi ile sarmaş dolaş sürat teknesi kullandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı