Sami Yusuf Toprağa Verildi - Son Dakika

Sami Yusuf Toprağa Verildi

08.07.2018 18:12

- Sami Yusuf toprağa verildiBİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde kaybolduktan bir gün sonra cansız bedeni bulunan Sami Yusuf Marangoz toprağa verildi.

- Sami Yusuf toprağa verildi

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde kaybolduktan bir gün sonra cansız bedeni bulunan Sami Yusuf Marangoz toprağa verildi.

Alınan bilgilere göre, ilçenin Yuvadamı köyündeki evlerinin önünde dün oyun oynarken kaybolan Sami Yusuf, yapılan arama çalışmaları sonucu bugün ölü olarak bulunmuştu. Yapılan otopsi işleminin ardından 2 yaşındaki Sami Yusuf Marangoz'un cenazesi, köydeki mezarlıkta toprağa verildi.

Olay yerinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Sami Yusuf'un amca oğlu Ramazan Marangoz, yapılan tüm aramalara rağmen bir türlü bulamadıklarını belirterek, "Sami Yusuf dün saat 09.00-09.30 sıralarında kayboldu. Köylü olarak, jandarma ekipleri ve AFAD onu aramaya çıktık. Dağ, taş, arazi demeden onu aradık. Bir türlü bulamadık ve bir ipucu bile bulamadık. Maalesef sabah saatlerinde Sami Yusuf'un bulunduğunu söylediler. AFAD ve jandarmayla irtibata geçtik. Bize köyden bir kilometre uzaklıkta ormanlık bir alanda derenin içerisinde cansız bedeninin olduğunu söylediler. Bizde koşarak geldik. Maalesef biz Sami Yusuf'u göremedik. Jandarma ekipleri çocuğu alarak ambulansla Ahlat'a götürdüler. Bize dediler ki çocuk en son cami mevkiinde görülmüş. Bizde hep arka tarafa, Sütey Yaylası tarafına doğru aramaya başladık, ama bir türlü bulamadık. Dronelerle, köpeklerle dolaştık, fakat hiçbir ize rastlamadık. En son Jandarma Özel Hareket timleri, Köprü mevkiinden aramaya başlayarak bu noktada Sami Yusuf'un cansız bedenini bulduklarını söylediler. Bize öyle bir haber geldi. Bizde geldiğimizde zaten Sami Yusuf'un cansız bedenini ekipler götürdüler. Çocuğun üzerinde herhangi bir iz yoktu. Sadece kaşında bir parça iz vardı, o kadar. Kıyafeti yırtık değildi, sadece biraz ıslanmıştı. Biraz ot ve çamur üzerine bulaşmıştı. Onun dışında biz darp izi falan göremedik. Elbiseleri de üzerindeydi" dedi.

(SAD-MSA-Y)

Sami Yusuf Toprağa Verildi
Sami Yusuf Toprağa Verildi
Sami Yusuf Toprağa Verildi
Sami Yusuf Toprağa Verildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Sami Yusuf Toprağa Verildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı