Şampiyona Yarın Başlıyor - Son Dakika

Şampiyona Yarın Başlıyor

05.03.2015 01:07
Şampiyona Yarın Başlıyor, System.String[]

Avrupa Büyükler Halter Şampiyonası, Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da yarın başlıyor.

Şampiyona, yarın 48 kilo kadınlar ve 56 kilo erkekler müsabakalarıyla start alacak. İlk günde Türkiye adına bayanlarda Nurcan Taylan ile Nurdan Karagöz, erkeklerde ise Sedat Artuç ile Gökhan Kılıç podyuma çıkacak.

Türkiye'nin kadınlarda ilk olimpiyat madalyalı haltercisi Nurcan Taylan, tek hedefinin gelecek yıl Londra'da yapılacak olimpiyat oyunları olduğunu belirterek, ''Tüm şampiyonaları Londra için bir antrenman niteliğinde görüyorum. Burada da tabii ki hedefim altın madalya. Bunu da başaracağıma inanıyorum'' dedi.

Türkiye'den 24 saatlik yorucu bir yolculuktan sonra şampiyonanın yapılacağı Kazan'a ulaşan Halter Milli Takımı, hafif bir antrenmanın ardından günü dinlenerek geçirdi.

2012 Antalya

Öte yandan, gelecek yıl Türkiye'nin evsahipliğinde Antalya'da yapılacak Avrupa Halter Şampiyonası için Kazan Grand Otel'de şampiyonaya katılan ülke delegasyonu için bir sunum gerçekleştirildi.

Antalya ve Türkiye ile ilgili sinevizyon gösterisinin ardından delegasyona sunum yapan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş, şampiyonayla ilgili tüm hazırlıkların büyük ölçüde tamamlandığını belirterek, ''Antalya'da kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz'' dedi.

Şampiyonada mücadele edecek Türk Milli Takımı şu sporculardan oluşuyor:

Kadınlar: 48 kilo: Nurcan Taylan-Nurdan Karagöz, 53 kilo Aylin Daşdelen-Ayşegül Çoban, 58 kilo Bediha Turadağı, 63 kilo Sibel Şimşek, +75 kilo Ummuhan Uçar.

Erkekler: 56 kilo Gökhan Kılıç-Sedat Artunç, 62 kilo Hurşit Atak-Bünyamin Sezer, 69 kilo Mete Binay-Erol Bilgin, 77 kilo Semih Yağcı, +105 kilo Bünyamin Sudaş.

Şampiyona Yarın Başlıyor
Şampiyona Yarın Başlıyor

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Şampiyona Yarın Başlıyor - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Şanlıurfa'da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü, 11 yaralı Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Yüz yüze eğitim sürecinde kronik rahatsızlığı bulunan öğrencilerin sınavları izole bir ortamda gerçekleşecek Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Mardin'de 1700 yıllık kilise 7 milyon 250 bin liraya internetten satışa çıkarıldı AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine ortak tepki İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapığa "cinsel taciz" suçundan ev hapsi verildi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın