Şampiyonlar, Madalyalarını Başkandan Aldılar - Son Dakika

Şampiyonlar, Madalyalarını Başkandan Aldılar

18.01.2012 14:40
Şampiyonlar, Madalyalarını Başkandan Aldılar, System.String[]

Özel Nilüfer Safvet Koleji okuma yazmayı öğrenen 1. sınıf öğrencilerinin sevincini aileleriyle birlikte paylaştı.

İnegöl Belediye Başkanı ve aynı zamanda okulun velisi Alinur Aktaş'ın da katıldığı törende sevinçleri yüzlerinden okunan öğrenciler, hazırladıkları şiir ve kısa oyunlarla anne ve babalarına duygu dolu anlar yaşattılar. Ve program sonunda okuma şampiyonları olarak hak ettikleri altın madalyalarını ve okuma belgelerini aldılar.

Programda öğrenciler giydikleri rengarenk kıyafetlerle, sahneye "okuma tüneli" adını verdikleri süslenmiş bir tünelden çıkarak geldiler. Okudukları şiir, şarkı ve İngilizce şarkılarla programa renk kattılar. Okunan şiir ve şarkıların ardından hep birlikte "okuma pastasını" kestiler.

Pasta kesilmesinden sonra velilere bir konuşma yapan Müdür Bayram Yayla, okulların eylül ayında açıldığını ve arada geçen tatilleri de çıkınca geriye 2 buçuk ay gibi bir sürenin kaldığını söyledi.

Öğrencilerin Aralık ayı sonunda okumaya başladıklarını hatırlatarak bu kadar kısa zamanda okumaya başlamasının büyük bir başarı olduğunu ifade etti. Müdür Yayla, "Çocuklarımızın okumayı öğrenmeleri büyük emek ve gayretler sonucunda olmuştur. Bu kadar kısa zaman içinde rahatça okuyup yazabilmelerinde dolayı öncelikle çocuklarımızı tebrik ediyorum."dedi.

Okuma töreni programı sonunda bende burada sizler gibi öğrenci velisi olarak bulunuyorum diyen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, " Bu çocuklarımız bizim aydınlık geleceğimizin göstergesidir. Daha düne kadar kız çocukları okusun mu okumasın mı diye tartışılırken, eğitimde bugün 1. sınıfta bile çocuklarımıza İngilizce öğretir duruma geldik. Bir kız babası olarak bu tablo beni çok mutlu etti. "diyerek duygularını dile getirdi.

Program sonunda Başkan Aktaş , öğrencilere günün anısına hazırlatılan "okuma madalyalarını" patlatılan konfetiler eşliğinde taktı. Veliler de çocuklarına günün anısına kitap hediye ederek, çocuklar da ailelerine "İlk Defterim" sergisini gezdirdiler.

Şampiyonlar, Madalyalarını Başkandan Aldılar

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Şampiyonlar, Madalyalarını Başkandan Aldılar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Hurdacı, sokak ortasında önce kollarını kesti sonra jileti boğazına dayadı Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek