Son Dakika Haberleri: Şampiyonluğa Veda Eden Pemra Özgen Kimdir?

Şampiyonluğa Veda Eden Pemra Özgen Kimdir?

8 ay önce

Portekiz'de düzenlenen ITF turnuvasının finalinde4 Hollandalı Lesley Kerkhove'ye elenen tenisçi Pemra Özgen kimdir?

Şampiyonluğa Veda Eden Pemra Özgen Kimdir?, System.String[]

Bu sezon ki ikinci tekler finaline Portekiz Lizbon'da düzenlenen ITF turnuvasında katılan Pemra Özgen, finalde Hollandanlı Lesley Kerkhove'ye 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti.

PEMRA ÖZGEN KİMDİR?

Milli tenisçi Pemra Özgen, 8 Mayıs 1986 yılında İstanbul' da doğdu. 1994 yılında henüz 8 yaşındayken, bir arkadaşına özenerek tenise başlayan Özgen, Taçspor Kulübüne, ardından da 1996 yılında Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü'ne gitti. 2004 Mayıs ayında Kale grubunun KaleColor sponsorluğunda profesyonel tenis kariyerine başladı.

SON 7 YILDA YENİLMEDEN ŞAMPİYON OLDU

Dünya klasmanında 318 ve çiftlerde 267 numarada yer alan Özgen, Pescara'da düzenlenen 2009 Akdeniz Oyunları'nda çiftlerde gümüş madalya, 2013 Akdeniz Oyunları'nda ise çiftlerde altın madalya kazanarak Akdeniz Oyunları'ndaki ilk altın madalyasını aldı. Pemra, son 7 yılda yenilmeden Türkiye şampiyonu olarak Türk tenis tarihine adını yazdırdı.

Milli Tenisçi Pemra Özgen Finalde Kaybetti

Haber Yayın Tarihi : 24.09.2018 11:26 

YORUMLAR


İBB'nin Sitesinde Dikkat Çeken Atatürk Detayı Game Of Thrones'ta Arya Stark'ın Bekaretini Kaybetme Sahnesi Tepki Çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, YSK'nın İstanbul Kararına İlk Tepki: Bekleyeceğiz