Şampiyonluk Hedefi Soğuk Dinlemedi - Son Dakika

Şampiyonluk Hedefi Soğuk Dinlemedi

12.01.2012 16:01
Şampiyonluk Hedefi Soğuk Dinlemedi, System.String[]

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Atlı Spor Kulübü takımı, Türkiye şampiyonu olabilmek için soğuk havaya aldırmadan antrenmanlarını kar üzerinde yapıyor.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Atlı Spor Kulübü takımı, Türkiye şampiyonu olabilmek için soğuk havaya aldırmadan antrenmanlarını kar üzerinde yapıyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde aralıklarla kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Sarıkamış Belediyesi Atlı Spor Kulübü takımı, kar üzerinde cirit oynuyor.

Soğuk havaya aldırmadan, Hançerlidüzü mevkisine gelen ciritçiler, bölgelerarası cirit müsabakalarında birinci olabilmek için antrenman yaparak, atlarına eğitim veriyorlar.

Sarıkamış Belediyesi Atlı Spor Kulübü 2. Başkanı Süleyman Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp olarak amaçlarının önce bölgedeki kulüplerarası müsabaka yarışlarında birinci olmak, ardından da Türkiye şampiyonasını elde etmek olduğunu söyledi.

Türkiye şampiyonluğu hedefine ulaşabilmek için soğuk havaya aldırmadan yoğun bir şekilde antrenman yaptıklarını anlatan Yıldız, "Atlarımıza kar üzerinde antrenman yaptırıyoruz" dedi.

Kar üzerinde yapılan antrenmanın özellikle atlar için daha iyi olduğunu belirten Yıldız, şunları kaydetti:

"Kar üzerinde yaptığımız eğitimin daha az tehlikesi var. Yer toprak olunca atlarımız düştüğü zaman daha tehlikeli oluyor ama zemin karlıyken de sporcularımız düşebiliyor. Zaman zaman sakatlanmalar olmasına rağmen biz antrenmanlarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Atlarımıza her hafta eğitim yaptırdığımız için şu an çok formdalar."

Her hafta antrenman yaptıklarının altını çizen Yıldız, "Türkiye şampiyonu olabilmemiz için soğuk havaya aldırmadan, zaman zaman sakatlanmalar olmasına rağmen çalışıyoruz. Umarım hedefimize ulaşırız" diye konuştu.

- KARS

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şampiyonluk Hedefi Soğuk Dinlemedi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor 22:43 CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu 22:06 İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu
İlişki yaşadığı kadını öldüren şahıs, mahkemede 21:48 İlişki yaşadığı kadını öldüren şahıs, mahkemede "Pişmanım" diyerek ağladı Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız 21:23 Sık sık gerginlik yaşadığımız Yunanistan'dan Türkiye'ye yardım teklifi: Yangına müdahale için hazırız Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar 20:10 Survivor Ezgi'den denizin ortasında beğeni toplayan bikinili pozlar
Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı 19:36 Ronaldo'nun eski sevgilisi Irina Shayk'ın peş peşe üstsüz paylaşımları ortalığı salladı Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı 19:01 Adana Demirspor durmuyor! Dünyaca ünlü futbolcu David Luiz ile her konuda anlaşmaya varıldı
Advertisement