Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Ambulans - Son Dakika

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Ambulans

05.01.2012 14:20
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Ambulans, System.String[]

Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sokak hayvanlarına ilk yardım için temin edilen ambulansın hizmete alındığını belirtti.

Samsun'da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sokak hayvanlarına ilk yardım için temin edilen ambulansın hizmete alındığını belirterek, "Hayvan sevgisine yönelik duyarlılığı artıracağı düşüncesiyle bu projeyi hayata geçirdik" dedi.

İlk yardım aracının hizmete girmesi dolayısıyla, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Gül Turan ve diğer yetkililerin katılımıyla Samsunum 1 Gemisi önününde tören düzenlendi.

Yılmaz, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun İl Temsilciliği ile ortaklaşa yürütülen çalışmada, sokak hayvanlarının başına gelen olumsuzluklarda ilk müdahalenin yapılabilmesi amacıyla ambulans temin ettiklerini söyledi.

Sokak hayvanları için temin edilen ilk yardım aracının Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olduğunu düşündüklerini ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Sokak hayvanlarının kent içindeki trafik ve benzeri nedenlerden yaralanması ya da çeşitli şekilde zarar görmeleri durumuna hep birlikte tanık oluyorduk. Bu hayvanları o yaralanmış oldukları konumdan, o içinde bulundukları mağduriyetten kurtarıp bir veteriner müdahalesine götürülmemesine tanık oluyorduk. Bu durum yüreğimizi acıtıyordu. HAYTAP'ın başlattığı duyarlılık sonucunda çözümün iyi bir hayvan ambulansı organizasyonundan geçtiğini düşündük. Hayvan sevgisine yönelik duyarlılığı artıracağı düşüncesiyle bu projeyi hayata geçirdik. Yardıma muhtaç hayvanların müdahalesinde insanların bundan sonra belediye birimlerine ulaşması yeterli olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

HAYTAP Samsun İl Temsilcisi Turan ise ilk yardım aracının alınmasına destek olan herkese teşekkür etti.

Hizmete giren hayvan ambulansının iç dizaynının yaklaşık 10 bin, aylık kirasının da 2 bin 500 lira olduğu öğrenildi.

- SAMSUN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden Sokak Hayvanlarına Ambulans - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Diagne ve Luyindama'yı eleştiren Terim'den Muslera müjdesi: Denizli maçında oynayacak Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Yüz yüze eğitim kademeli olarak başlayacak ABD'deki kanlı baskından 3 gün önce "Kongre hedef olabilir" uyarısı yapılmış Trump'ı silip atacak! ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın ilk talimatları belli oldu Yeni Akit Haber Müdürü Murat Alan'dan sağlık çalışanlarına yönelik tepki çeken sözler: 'Rüşvetimi ver susayım' mantığı gibi Erdoğan 'geçmiş olsun' dedi mi? Ahmet Davutoğlu ve Selçuk Özdağ'dan birbiriyle çelişen iki farklı açıklama Vodafone Park'taki dev derbide gülen Beşiktaş! Liderliğini devam ettirdi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı