Son Dakika Haberleri: Samsun'da Bin Sülün Doğaya Salındı

Samsun'da Bin Sülün Doğaya Salındı

3 ay önce

Samsun'da bin sülün doğaya salındıSAMSUN - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından Terme ilçesinde düzenlenen ve Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı programda bin sülün kuşu doğaya bırakıldı.

Samsun'da bin sülün doğaya salındı

SAMSUN - Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü tarafından  Terme ilçesinde düzenlenen ve  Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı programda bin sülün kuşu doğaya bırakıldı.Samsun Valisi Osman Kaymak, cuma namazını  Çarşamba Göğceli Camisi'nde kıldıktan sonra  Terme'de düzenlenen doğaya sülün salımı programına katıldı.  Terme Gölardı Simenlik Gölü  Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda düzenlenen programda sülünleri,  Samsun Valisi Osman Kaymak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü  Mehmet Sıddık Kılınçer, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri bıraktı. Vali Kaymak daha sonra bölgede incelemelerde bulundu.  Sülün üretimi ile ilgili bilgi veren Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürü  Mehmet Sıddık Kılınçer, "Son yılarda doğal afetlerden dolayı, sanayiden, çarpık kentleşmeden dolayı tabiat varlıklarında tahripler meydana gelmektedir. Bu tahripten dolayı yaban hayatındaki doğal türlerimizde azalmalar görülmüştür. Orman ve Su İşleri Bakanlığımız  Türkiye'nin doğal türleri ile ilgili üretim istasyonları kurmuştur. Bu İstasyonlarda üretilen kuşlarımız zaman zaman tabiata salınmaktadır. Bu günde burada bin adet sülünü yaban hayatı sahasına saldık.  Samsun genelinde her yıl 5 bin adet sülünü doğaya bırakıyoruz" dedi."Nesli tükenmekte olan türlerden"Bin adet sülünü doğaya bıraktıklarını söyleyen  Samsun Valisi Osman Kaymak, " Sülün  Samsun bölgemizin karakteristik kuşlarından birisi. Maalesef nesli tükenmekte olan türlerden. Amacımız bu kuşları çoğaltarak neslini devam ettirmek. Kuluçka bölgelerini termede milli park olan bu bölgeye aldık. Bundan sonra sülünler burada üretilip doğaya salınacaklar. Avcı arkadaşlardan ricamız lütfen sülünlere yaşama şansı versinler, merhametli olsunlar" şeklinde konuştu.Sülün salımı ardından  Terme Miliç Sahili'nde incelemelerde bulunan  Samsun Valisi Osman Kaymak, Miliç sahili hakkında;  Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel  Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve  Terme  Belediye Başkanı Şenol Kul'dan bilgi aldı.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı 8 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren 49'luk Sapık, Kurşuna Dizilerek İdam Edildi
Kışlalardaki "Tanrımıza Hamdolsun" Şeklindeki Yemek Duası "Allahımıza Hamdolsun" Şeklinde Değiştirildi