Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı - Son Dakika

Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı

01.01.2012 00:02
Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı, System.String[]

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Mekke'nin Müslümanlar tarafından fethinin 1381.yıldönümü sebebiyle Fetih Gecesi düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şubesi, Mekke'nin Müslümanlar tarafından fethinin 1381. yıldönümü sebebiyle Fetih Gecesi düzenledi. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nu dolduran vatandaşlar, eski Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ı rahmetle anarken, Kur'an-ı Kerim tilavetini gözyaşları içinde dinledi.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Mustafa Küçük, Fetih Gecesi'ni geleneksel hale getirdiklerini belirterek, yine zengin bir programda kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mekke'nin İslam'ın altın şehri olduğuna dikkat çeken Küçük, "Bu fetih İstanbul'un fethinin kapılarını açan kutlu bir fetihtir. İnsan hakları ve hukuk dersi veren bu fetih insanlığı karanlıktan aydınlığa kavuşturmanın da simgesidir. Kabenin putlardan temizlenmesi ne kadar güzelse kalpleri kötü duygulardan temizlemek de o denli güzeldir. İnsanlığın kurtuluşu da bu fetih ruhu ile mümkündür." dedi.

Fransa parlamentosunun 'Ermeni Soykırımı'nı inkarı suç sayan yasayı kabul etmesine de değinen Anadolu Gençlik Derneği Samsun Şube Başkanı Küçük, Fransa'nın önce kendi tarihine ve yaptıklarına bakması gerektiğini vurguladı. Küçük, "Milletimizi soykırım yapmakla itham edenlere Kudüs ve İstanbul'un fethini hatırlatıyor, kendi geçmişlerine bakmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

Samsun Kur'an-ı Kerim okuma 1.'si Ahmet Talak ile Dünya Kur'an-ı Kerim okuma 1.'si İranlı Muhammet Sait Tusi'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programa, Kum sanatı gösterisi ve Dolunay Grubu ile Sema gösterisi de renk kattı.

Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı
Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı
Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Samsun'da Mekke'nin Fethinin 1381. Yıldönümü Kutlandı - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama