Samsun'da öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek - Son Dakika

Samsun'da öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek

05.05.2021 11:53
Samsun'da öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek, System.String[]

Samsun'da hayata geçirilen uygulamayla öğrenciler, çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek.

Samsun'da hayata geçirilen uygulamayla öğrenciler, çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, salgın sürecinde eğitimin sürekliliğini desteklemek amacıyla "Rehberim Samsun" uygulamasının hayata geçirildiği belirtildi.

Öğrencilerin, "Rehberim Samsun" uygulaması ile her an ve her yerde, alanında uzman öğretmenlerle iletişim kurabileceği vurgulandı.

Öğrenciler ders çalışırken çözemedikleri bir soru olduğunda o sorunun fotoğraflarını çekerek sisteme yüklendiğinde, eğitimciler sorunun anlatımlı bir şekilde çözümlü halini öğrenciye geri gönderecek. Böylece konu kazanımların gerçekleşmesi hızlı ve güvenli şekilde sağlanacak.

Açıklamada, "Rehberim Samsun" uygulaması ile öğrencilerin günlük hayatlarındaki sorunları, yaşadıkları kaygı durumlarını, ders çalışma konusunda stratejik hatalarını uygulama üzerinden rehberlik öğretmenlerine çevrimiçi olarak iletebilecekleri belirtildi.

Öğretmenlerin uygulama üzerinden sorulara cevap vereceği ya da randevuyla öğrenciyle görüşme sağlanacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ayrıca 'Rehberim Samsun' üzerinden öğrenciler üniversite taban puanlarına, puan hesaplama araçlarına, tercih rehberlerine anında ulaşabilecek. Öğretmenler, öğrencilerinin gelişim sürecini ebeveynler ise çocuklarının durumunu anlık olarak 'Rehberim Samsun' uygulamasından takip edebilecek. Böylelikle kafasında soru ve sorun kalmayan öğrenciler geleceği daha net görecek."

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Rehberim Samsun" uygulamasının Android telefonlardan Google Play Store üzerinden 10 Mayıs tarihinden itibaren indirilebilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'da öğrenciler çözemedikleri soruları öğretmenlerine mobil uygulama üzerinden sorabilecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim! Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim!
Advertisement