Samsun'da "Seni Anlıyorum Projesi" Faaliyetleri - Son Dakika

Samsun'da "Seni Anlıyorum Projesi" Faaliyetleri

03.01.2012 14:20
Samsun'da

"Seni Anlıyorum Projesi" kapsamında yapılan çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce yürütülen

"Seni Anlıyorum Projesi" kapsamında yapılan çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, engellilerin topluma kazandırılması ve kendi yaşıtlarıyla kaynaşmalarının sağlanması amacını taşıyan proje kapsamında, zihinsel öğrenme yetersizliği olan 8 öğrencinin, haftanın bir günü İstiklal İlköğretim Okulu'nda akranlarıyla vakit geçireceği belirtildi.

Projeyle zihinsel engelli öğrencilerin normal bireyler tarafından daha iyi tanınması ve toplumda yalnız olmadıkları mesajı verilmeye çalışıldığının vurgulandığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Haziran ayına kadar sürecek çalışmada, 8 zihinsel engelli öğrenci her hafta, bir gün, bir ders saati boyunca görsel sanatlar öğretmeni ve rehber öğretmen eşliğinde İstiklal İlköğretim Okulu 4/F sınıfında görsel sanatlar dersinde çalışmalar yaparak el becerilerini geliştirip, yeni ürünler ortaya çıkartacaklar. İstiklal İlköğretim Okulu 4/F sınıfı öğretmenleri, öğrencileri, velileri ve görsel sanatlar öğretmeninin gönüllü olarak bu çalışmaya katılması ve zihinsel engelli öğrencilerin akranlarıyla kaynaşması amacıyla ortaya konulan projeye destek vermeleri bu çalışmanın daha verimli ve olumlu olmasını sağlamıştır. Nisan ayında zihinsel engelli öğrencilerin hazırladığı etkinliklerden oluşan ve normal öğrencilerin yazdığı hikayelerle birleştirerek oluşturulacak empati kitabı çalışmasıyla da projemiz taçlanacaktır."

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun'da 'Seni Anlıyorum Projesi' Faaliyetleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de Rıza Bey sitesi enkazından 30 saat sonra yaralı olarak bir kişi çıkarıldı Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde! Depremzedelere verilecek destekleri tek tek saydı Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü UMKE personeli Eda, enkaz altındaki İnci Okan'a davranışlarıyla gönüllere taht kurdu Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Meteoroloji'den 14 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti