Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika

Samsun'dan kısa kısa

11.05.2021 14:51
Samsun'dan kısa kısa, System.String[]

Kavak Kaymakam Ömer Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kavak Kaymakam Ömer Saygılı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Saygılı, mesajında, bayramların mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlıkların unutulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı müstesna günler olduğuna işaret etti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" dolayısıyla bu yıl Ramazan Bayramı'nın evlerde geçirileceğini belirten Saygılı, şunları kaydetti:

"Halkımız ikinci kez alıştığımız ve hak ettiği kalabalık ziyaretlerden uzak olacak. Temennimiz, içinde bulunduğumuz bu mukaddes atmosferin, tüm inananlar için bütün güzelliklerin yaşanmasına vesile olmasıdır. Biliyoruz ki bugünleri de geride bırakacak, daha nice güzel ve mutlu günlerde hep birlikte olacak, büyüklerimizin ellerinizden öpecek ve kucaklaşacağız. Bu güzel bayramı, bugün vatanımızda huzur içerisinde idrak etmemizi, ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum. Ramazan Bayramı'nın ülkemize ve İslam alemine mutluluk, huzur ve barış getirmesini diliyorum."

Özel, mahalle gezilerine devam ediyor

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, ramazan ayı dolayısıyla "Gönülden bir olup sevgimizi paylaşıyoruz" sloganıyla mahalle gezilerine devam ediyor.

Özel, Daldere, Ağcakaya, Meşepınarı, Kızılsini ve Ayvalı mahallelerini ziyaret etti.

Mahalle sakinleriyle bir araya gelen ve hasta ziyaretinde bulunan Özel, talep ve sorunları dinledi, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Mahallerde yapılan ve yapılması gereken hizmetleri de tespit eden Özel, koronavirüs salgınına karşı maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını konularında uyarılarda bulundu.

Bu ramazan ayında toplu iftarlar yerine kırsaldaki mahallelerde oturan vatandaşların yanına gittiklerini anlatan Özel, "Bu ziyaretimizle her zaman onların yanlarında olduğumuzu anlatıyoruz. Ramazan ayı başlangıcından bu zamana kadar 50 mahalleye ziyaret yaptık. Kalan 6 mahalle ziyaretini de ramazan ayı sonuna kadar gerçekleştireceğiz." dedi.

Ladik'te "Tam kapanma" sessizliği sürüyor

Ladik'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmanın on ikinci gününde sessizlik hakim.

Ladik ile Taşova, Havza, Suluova ve Samsun- Ankara bağlantı kara yolları tenhalaştı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve zabıta ekipleri sorumluluk alanlarında devriye gezerek, olası ihlalleri önlemek ve görevliler harici dışarı çıkılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunmaya devam ediyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi 21:35 Uçakta taciz rezaleti! Sapığın eli, yol boyunca genç kızın vücudunda gezdi Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti 20:57 Herkes panik içinde kaçıştı! 5 dakikalık kum fırtınası Denizli'yi yıktı geçti Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar
Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi
Advertisement