Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim - Son Dakika

Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim

04.03.2020 13:22

İdlib gazisi: İyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğimSURİYE'nin İdlib kentinde 34 askerin şehit olduğu rejim saldırısından yaralı kurtulan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter, (24), Hatay'daki tedavisinin ardından memleketi Samsun'a döndü.

İdlib gazisi: İyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim

SURİYE'nin İdlib kentinde 34 askerin şehit olduğu rejim saldırısından yaralı kurtulan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter, (24), Hatay'daki tedavisinin ardından memleketi Samsun'a döndü. Gazi Yeter, "İyileşir iyileşmez görevimin başında ve silah arkadaşlarımla olacağımö dedi.

Hatay'da geçici görevle gittiği Suriye'nin İdlib kentinde 34 askerin şehit olduğu rejimin hava saldırısında yaralanan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter, Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu bacağından yaralanan Yeter, tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu oldu. Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Karabahçe Mahallesi'ndeki baba ocağına gelen Yeter, iyileşip görevinin başına gitmek için gün saydığını söyledi.

'BİZ İDLİB'E GİRMESEYDİK, ONLAR BİZE SALDIRACAKTI'

Saldırı anını anlatan gazi Recai Yeter, "Her şey bir anda oldu ne olduğunu anlamadık. Kendime geldiğimde hastanedeydim. Silah arkadaşlarımın şehit haberini hastanede öğrendim çok üzüldüm. Yaralı kardeşlerime de çok geçmiş olsun diyorum. Sağlığıma kavuşur kavuşmaz görevimin başında ve silah arkadaşlarımın yanında olacağım. Biz İdlib'e barışı sağlamak için girdik, İdlib bölgesine girmeseydik, onlar bize saldırı düzenleyecekti" diye konuştu.

'SONUNA KADAR GİDECEK'

Gazi babası Mehmet Yeter de (49), "Tüm askerlerimiz bizim evlatlarımız. Allah'tan gelene diyecek bir şeyimiz yok. Benim bir tane oğlum var ve sonuna kadar gidecek. Allah'ım şehitlik yazdıysa şehit olacak" ifadelerini kullandı.

Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim
Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim
Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim
Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Samsun idlib gazisi: iyileşince arkadaşlarımın yanına gideceğim - Son Dakika


Son Dakika

Aşı olmayanları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez'den bir skandal benzetme daha İstanbul'da kar yağışı gece boyunca devam etti! Kentin bazı yerlerinde kartpostallık görüntüler ortaya çıktı Kadıköy'de bir market alev alev yandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Efsane futbolcu Ronaldinho, müstehcen görüntülerin olduğu klipte oynadı Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti