Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu Denetim Görevine Başladı - Son Dakika

Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu Denetim Görevine Başladı

18.01.2012 16:00
Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu Denetim Görevine Başladı, System.String[]

Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu üyelerinin İl Özel İdaresi'nde denetim görevine başladığı bildirildi.

Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu üyelerinin İl Özel İdaresi'nde denetim görevine başladığı bildirildi.

Denetim Komisyonu Başkanı Sabri Yetgin, yaptığı açıklamada, Samsun İl Özel İdare Kanunu'nun 17. maddesi gereğince, İl Özel İdaresi'nin bir önceki yıla ait gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerine ait tüm belge ve dosyaların kontrolünün komisyon üyelerince büyük bir hassasiyetle yapılacağını kaydetti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil de, komisyonun çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, kurum olarak denetim komisyonunun denetim çalışmalarında her türlü bilgi ve belgeye sağlıklı bir şekilde ulaşılmasına imkan sağladıklarını ifade etti.

Denetim Komisyonu'nu ziyaret eden ve çalışmalarıyla ilgili bilgi alan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt ise, denetim komisyonunun mantığında oto kontrolün yattığını belirterek, "İl Özel İdaremizin 2011 yılına ilişkin faaliyetleri ile gelir gider hesap işlemlerinin denetimini yapacak olan komisyonumuzun kılı kırk yararak çalışacağından eminiz. Bu anlamda arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar dilemek için ziyarette bulunmak istedik" dedi.

- SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun İl Genel Meclisi Denetim Komisyonu Denetim Görevine Başladı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi! Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu