Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu - Son Dakika

Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu

04.12.2019 16:02

Karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtulduSamsun'da, çalıntı telefonu satın aldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Orhan Ünlü (20), uzlaştırma kapsamında, 400 vatandaşa 'başına geleni' anlatıp, çiçek vererek yargılanmaktan kurtuldu.

Karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu

Samsun'da, çalıntı telefonu satın aldığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan Orhan Ünlü (20), uzlaştırma kapsamında, 400 vatandaşa 'başına geleni' anlatıp, çiçek vererek yargılanmaktan kurtuldu.

Orhan Ünlü, telefonunu satmak için bir telefon dükkanına girdi. Ancak dükkan sahibi telefonunun çalıntı olduğunu fark edip, durumu savcılığa bildirdi. Ünlü hakkında 'Suç eşyasının satın alınması veya kabul edilmesi' suçundan soruşturma başlatıldı. Bu süreçte telefonun gerçek sahibinin H.K. (35) olduğu ortaya çıktı. Kadın da şikayetçi oldu. Suçun uzlaşma kapsamında olması nedeniyle dosya, Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi. Uzlaştırmacı, taraflarla görüşüp, Ünlü'ye faturasız eşya satın alınmaması gerekliliğiyle ilgili bilgi notu bulunan 400 çiçeği vatandaşlara dağıtmasını teklif etti. Orhan Ünlü teklifi kabul ederek, 400 çiçek dağıtmanın yanı sıra başına gelenleri anlatıp, halkı bilinçlendirdi.

'ASKERE VİCDANIM RAHAT GİDECEĞİM'

Bu tarz olayların herkesin başına gelebileceğini söyleyen Orhan Ünlü, Bilmeden böyle bir suça karıştım. Yarın da askere gideceğim ve içim huzursuzdu. Böyle bir uzlaşma yoluna giderek vicdanımı rahatlattım. Böyle şeyler herkesin başına gelebilir. Çiçek verdiğim vatandaşları suç hakkında bilgilendirip benim başıma gelenleri onların da yaşamaması için uyarıyorum dedi.

Uzlaştırmacı Arslan Üner ise, Taraflar son derece olumlu adımlar attı. Vatandaşların bu suç konusunda bilinçlenmesi için bilgilendirme kartı dağıtılacak ve özür mahiyetinde çiçek takdim edilecektir şeklinde konuştu.

Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu
Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu
Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu
Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Samsun karıştığı suçu anlatıp çiçek dağıttı, yargılanmaktan kurtuldu - Son Dakika


Son Dakika

CHP'li Yarkadaş'tan bomba iddia: Berat Albayrak Türkiye Varlık Fonu'ndaki görevinden de istifa etti Son Dakika: Sağlık Bakanlığı'nın 12 bin sözleşmeli personel alımı için tercihler 1-7 Aralık'ta yapılacak Uygun fiyata otomobil almak isteyenler dikkat! Bakanlık yeni araçların listesini yayımladı Taksim'de taciz ettiği kadın, "Uğraşmak istemiyorum" deyince tahliye edildi Kavga yeniden alevlenecek! Kılıçdaroğlu'ndan Çakıcı'ya çok sert sözler: Beş paralık adam Harry Winks'in 50 metreden attığı gol, UEFA Avrupa Ligi'ne damga vurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşa çağrı yapmıştı! İşte 10 soruda Varlık Barışı sisteminin detayları Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki ilk kavga Bülent Arınç nedeniyle yaşanmış