Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Yeni Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika

Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Yeni Hizmet Binası Açıldı

15.02.2014 15:35
Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Yeni Hizmet Binası Açıldı, System.String[]

Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği yeni hizmet binası açıldı.

Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği yeni hizmet binası açıldı.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi mezunlarının, mezun oldukları lisenin anısını yaşatma ve okula destek sağlama adına böyle bir derneği açmalarının büyük önem taşıdığına değinerek, "Maarif Koleji olarak başlayan ve 1955 yılında kurulan, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişme süreci içerisinde ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmek adına önemli bir misyon üstlenen okulumuz, bugün Anadolu Lisesi olarak faaliyetini sürdürmekte" dedi.

Lise döneminin, herkesin gençlik çağındaki birçok hatırayı canlı tutan ve hayat boyu hatırlanan en samimi duyguların geliştiği yaş grubunun oluşturduğu dönem olduğuna dikkati çeken Aksoy, şunları söyledi:

"Bu anlamda liselerde yaşanan hatıralar, arkadaşlıklar ve dostluklar daha sonraki yıllarda yaşanacak dostluklara ve arkadaşlıklara göre daha samimi ve daha saftır. Bu anlamda lise çağındaki dostlukların hayat boyu sürdüğünü hepimiz yaşıyor, görüyoruz. Sizlerin bir araya gelerek bu ortak duyguyu yaşatmak adına yaptığınız bu çalışmanızı takdirle karşılıyorum. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Levent Güneş ise şunları kaydetti:

"Büyüyen bir ülkenin yabancı dil eğitimi veren okullarının ve yabancı dil bilen öğrencilerinin olması amacıyla 23 Şubat 1955 tarihinde kurulmasına karar verilen okulumuzun mezunlarının bir araya gelerek oluşturdukları derneğimizin yeni hizmet binasının açılış töreninde birlikteyiz. Sizlerin emeği ve katkısı ile mezunlar evimizi Atakum ilçemizde hizmete açıyoruz. Bu konuda katkısı geçen tüm mezunlarımıza çok teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.

Törene, Vali Aksoy'un yanı sıra Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. - Samsun

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği Yeni Hizmet Binası Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti Rusya genelinde binlerce muhalif Navalny için sokaklarda İlk milli fırkateyn İstanbul'un denize indirilme talimatını, Hulusi Akar'ın eşi verdi Evde ağlayan çocuğunu dışarı çıkaran baba, cezadan kurtulamadı Biden istedi, NASA ödünç verdi! 3.9 milyar yıllık 'Ay Taşı' Beyaz Saray'da Serdar Ortaç'tan tepki çeken itiraf! Kredisini ödeyemeyince devlet bankası borcunu 8 ay ertelemiş Kurduğu sistem sayesinde 8 yıldır elektriğe tek kuruş para ödemiyor