Samsun Müftüsü Öztürk, Kavak İlçesinde Muhtarlarla Buluştu - Son Dakika

Samsun Müftüsü Öztürk, Kavak İlçesinde Muhtarlarla Buluştu

26.11.2012 15:27
Samsun Müftüsü Öztürk, Kavak İlçesinde Muhtarlarla Buluştu, System.String[]

Samsun Müftüsü Yrd.Doç.Dr.Hayrettin Öztürk, Kavak ilçesinde muhtarlarla buluştu.

Samsun Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, Kavak ilçesinde muhtarlarla buluştu.

Öztürk, Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda muhtarlara yaptığı konuşmada, camilerin ve lojmanların önemini belirtti.

İyi sesli imamların, lojmanı bakımlı, kullanışlı ve temiz olan köyleri tercih ettiğini vurgulayan Öztürk, "Lojmanı olmayan yerleşim yerlerine güzel sesli imamlarımızı gönderemiyoruz. Lojman yapımında en büyük görev siz muhtarlarımıza düşüyor. Yine şehir merkezlerinde de lojman yapılmalı, eğer uygun yer yoksa bir apartman dairesi satın alınarak imamın istifadesine sunulmalı" dedi.

Kadınların camilerde cemaatle namaz kılma taleplerinin olduğunu dikkati çeken Öztürk, "Kadınların cemaatle namaz kılmasını temin amacıyla projemiz var. Kadınların cemaatle namaz kılması uygundur. Ancak kadınlar için camilerin bir bölümüne kapalı yer yapılmalı. Camilerinizin uygun yerine kadınlar için yer yapınız" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Mustafa Günay/ Anıl Kuru

Yayıncı: Dilek Sezen - SAMSUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun Müftüsü Öztürk, Kavak İlçesinde Muhtarlarla Buluştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı