Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin... - Son Dakika

Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin...

02.07.2014 11:44
Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin..., System.String[]

Geciken ADALET ADALET DEĞİLDİR ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, davanın seyrini yakından izlediklerini söyleyerek, bir an önce sorumlular hakkında dava açılması gerektiğini söyledi.

Geciken ADALET ADALET DEĞİLDİR

ESM Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, davanın seyrini yakından izlediklerini söyleyerek, bir an önce sorumlular hakkında dava açılması gerektiğini söyledi. Erdoğan, Sel felaketinde kesinlikle idare bir hatanın ve eksikliğin olduğu çok açık. Israrla yargılanmaktan kaçıyorlar. Kaçarken de Türkiye'de maalesef ağır aksak işleyen adalet sisteminin eksikliklerini kullanıyorlar. Geciken adalet adalet değildir. Bunların hesap vermesi lazım. Ne kadar gecikirse bedel ödemeleri, kamu vicdanını derinden yaralanacaktır. Sorumluların yargı önüne çıkmamaları insanların adalete olan güvenlerini sarsıyor, devlete olan güvenlerini sarsıyor dedi.

PSİKOLOJİK ETKİLERİ DEVAM EDİYOR

Öte yandan sel felaketinde kapıcı dairelerinde kalan 4'ü çocuk 5 kişinin hayatını kaybetitği Canik İlçesi'ndeki Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında yaşayanlar olayın psikolojik etkilerini hala atlatamadı. 4 yıldır Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında oturan 29 yaşındaki 2 çocuk annesi Mine Demirkol, sel felaketin ardından 2 yılın kötü ve zor geçtiğini belirterek Psikolojik etkileri devam ediyor ama yapılan çalışmalarla burası eski haline getirildi. Hayat normale döndü. Benim yeniden sel olacağı ile ilgili bir kaygım yok. Ancak iki oğlu ile birlikte ölen kapıcı, benim oturduğum apartmanın kapıcısıydı. Tabi zaman zaman aklımıza geliyor. Allah'tan rahmet diliyoruz. Keşke hiç yaşanmasaydı. Hiç kimse ölmeseydi dedi.

HER YAĞMUR YAĞINCA 'SEL OLUR MU' DİYE KORKUYORUZ

36 yaşındaki 3 çocuk annesi Hülya Can da sel felaketinin yıl dönümünde Kuzey Yıldızı TOKİ Konutlarında kalan herkesin zor bir gün geçirdiğini dile getirerek, İnşallah bir daha olmaz. Sel felaketinde burada 5 kişi hayatını kaybetti. Sonra kapıcı daireleri kapatıldı. Her yağmur yağdığında tedirgin oluyoruz. 'Yine sel olur mu' diye insanını aklına geliyor diye konuştu.

KADERİMİZE TERK EDİLDİK

Hamiyet Çalışkan ise 4 yıldır Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında oturduğunu söyleyerek, Kaderimize terk edildik. Benim evim giriş katı aslında, kapıcı dairesiymiş. Ben evimi satmak istiyorum ama satamıyorum. Sel olduğu için hem değeri düştü hem de alan yok. Yaşadığımız bu felaket bizi çok etkiledi. Bunu ancak yaşayan bilir dedi.

Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin...
Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin...
Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin...
Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin...

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Samsun'un Canik İlçesi'nde 2012 Yılı Temmuz Ayında Meydana Gelen Sel Felaketinde 13 Kişinin... - Son Dakika


Son Dakika

Kız arkadaşını bıçaklayıp sosyal medyadan paylaştı: Ben gururluyum, yapmayın etmeyin dedim bıçakladım BB Erzurumspor'da Mehmet Özdilek ile yollar ayrıldı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Son Dakika: TSK'ya yönelik sözleri için CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlatıldı