Vali Dağlı trafik denetimine katıldı - Son Dakika

Vali Dağlı trafik denetimine katıldı

06.05.2021 13:07

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" ile ilgili kesinlikle muafiyetlerin kötüye kullanılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" ile ilgili kesinlikle muafiyetlerin kötüye kullanılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

Vali Dağlı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Güven, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Ahmet Bahadır ile bazı kamu kurum müdürleri, 1-7 Mayıs Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla Atakum ilçesi Karayolları Kavşağı'ndaki uygulama noktasında denetime katıldı. Sürücülere broşür, şapka ve tişört veren Vali Dağlı, belgelerini de inceledi.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şubeleri ile İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi ekipleri, "Emniyet kemerimi unutmam", Evdeyim ama trafik kuralları aklımda", "Trafikte her yıl daha iyiye" ve "Yaya güvenliğinin denetçisiyiz" yazılı pankartlar açtı.

Vali Dağlı, denetimlerin ardından yaptığı açıklamada, 1-7 Mayıs Karayolları Trafik Haftası uygulamalarına katıldıklarını söyledi.

Karayolları Trafik Haftası'nda bir duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirten Dağlı, "Kazaları azaltmayı, vatandaşlarımızın sağlık içinde seyirlerini yapmasını temenni ediyoruz. Bu yılki mottomuz, 'Emniyet kemerimi takıyorum.' Emniyet kemerinin mutlaka takılmasına ve emniyet kemerine duyarlılık kazandırmaya çalışıyoruz." dedi.

Tam kapanmada muafiyetler ve dışarı çıkması gerekenlerin olduğunu aktaran Dağlı, şunlar kaydetti:

"Çünkü imalat sektörü devam ediyor. Kamu kurumlarımız esnek ve dönüşümlü de olsa hizmet veriyor. Tabii bu manada dışarıda olması gerekenler var ama maalesef her zaman olduğu gibi dışarı çıkmaması gerekirken bu muafiyetleri kötüye kullanan veya yasak olmasına rağmen bile bile dışarı çıkan vatandaşlarımız var. Bir kez daha buradan çağrıda bulunuyoruz. Tam kapanmada kesinlikle muafiyetlerin kötüye kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Bu manada cezalar da yazıyoruz. Artık başka çaremiz de yok. Çünkü kurallara uyan vatandaşla, kurallara uymayan vatandaşın bir farkı olması lazım. Mümkün olduğu kadar dışarı çıkmayalım. Vakalarımız azalıyor ancak bu bizi hiçbir zaman rehavete sevk etmemeli. İnşallah bundan sonra yeni pikler yaşamayız."

Vali Dağlı trafik denetimine katıldı
Vali Dağlı trafik denetimine katıldı
Vali Dağlı trafik denetimine katıldı
Vali Dağlı trafik denetimine katıldı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali Dağlı trafik denetimine katıldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Milli Takım'da iki futbolcu birbirine girdi 09:50 Milli Takım'da iki futbolcu birbirine girdi Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı 09:48 Esenyurt Polis Merkezi'nde yaşanan şüpheli ölümde, güvenlik amiri Birol Yıldırım'ın son görüntüleri ortaya çıktı Karadağ sırtlarında 'Doğal mucize' olarak nitelendirilen Atatürk silüeti belirdi 09:37 Karadağ sırtlarında 'Doğal mucize' olarak nitelendirilen Atatürk silüeti belirdi
Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı 08:45 Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? 08:20 Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? ABD'de şiddetli fırtına facia getirdi! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti 08:16 ABD'de şiddetli fırtına facia getirdi! 18 araç birbirine girdi, 9'u çocuk 10 kişi hayatını kaybetti
A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 07:57 A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi 07:51 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi
Advertisement