Son Dakika Haberleri: Samsung, Galaxy Kullanıcılarının Facebook'u Tamamen Silmesine İzin Vermiyor

Samsung, Galaxy Kullanıcılarının Facebook'u Tamamen Silmesine İzin Vermiyor

11 gün önce

Facebook yüklü gelen Galaxy akıllı telefonlardan Facebook uygulaması silinemiyor.

Samsung'un Galaxy serisi akıllı telefonlarında yüklü gelen Facebook uygulaması sadece devre dışı bırakılabiliyor. Bir diğer deyişle cihazlardan tamamen silinemiyor. Samsung ve Facebook arasındaki bir anlaşma sebebiyle cihazdan asla kaldırılamayan Facebook uygulaması hakkında kullanıcılar, uygulama devre dışı bırakılsa dahi uygulamanın; bilgilerini, konumlarını veya ne yaptıklarını izleyip izlemediğini merak ediyorlar.


Dünyanın en büyük sosyal medya platformunun sözcüsünün dediğine göre Facebook uygulamasının devre dışı bırakılmasının silinmesinden bir farkı olmuyor ve daha fazla bilgiyi Facebook'a göndermiyor. Yine de Facebook'un geçtiğimiz yıl içerisinde ev sahipliği yaptığı skandallar sebebiyle sosyal medyaya bulaşmak istemeyen kullanıcılar bu durumdan oldukça rahatsızlık duyuyor.
Güney Koreli sektör devi yıllardır cihazlarını silinemeyen ancak en fazla devre dışı bırakılabilen "stok" uygulamalar ile kullanıcılarına sunuyordu. Samsung'un bir zamanın amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S8'de yüklü gelen Facebook uygulaması sebebiyle kullanıcılar dert yanıyor. Akıllı telefon kullanıcıların büyük çoğunluğu kendi akıllı telefonlarında hangi uygulamanın olup hangilerinin olmayacağına kendileri karar vermek istiyor.
Kaynak: WebTekno
Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Son Dakika! VakıfBank, Borcunu Bir Defada ya da Bir Yıl İçinde Ödeyenlerden Faiz Almayacak

Son Dakika! Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi! Ücretler Artırıldı