Sanatçı Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti - Son Dakika

Sanatçı Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti

31.07.2014 09:58
Sanatçı Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti, System.String[]

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan hayatını kaybetti.

Sanatçı Murat Göğebakan, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak yoğun bakıma alınmıştı. Durumu kötüye giden ünlü sanatçı hayatını kaybetti.

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968 tarihinde Adana'da doğdu. Anne ve babası Almanya'da çalıştığı için makta olduğundan 7 yaşına kadar sürekli Adana-Almanya arasında yaşamak zorunda kaldı. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamladı. Ardından 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına girdi, tamamladığı üniversite eğitiminden sonra da Çukurova Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak yer aldı. Bu yıllarda dergah eğitimi aldı, gitar dersleri verdi ve bar çalışmaları yaptı. 1995 yılına kadar Adana'da yaşadı. İlk evliliğini genç yaşlarda yapan Murat Göğebakan'ın bu evlilikten Bülent isminde bir çocuğu oldu. 1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul'a geldi. 1996 yılında "Ben Sana Aşık Oldum" isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile Kral TV Video Müzik Ödülleri Töreni'nde "En iyi çıkış yapan erkek sanatçı" ödülünü aldı.

Ardından "Sen Rahatına Bak", "Tek Suçum Seni Sevmekmiş" ve "Merhaba" isimli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı "Ayyüzlüm" isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı "Yaralı" ve "Sana Olan Aşkım Şahit" isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde "Hasan'dan Olma Hatice'den Doğma Murat Göğebakan" isimli bir de kitap çıkardı.

Kanserle mücadele eden sanatçı, Başbakan Erdoğan için yazdığı "Uzun Adam" şarkısıyla da tekrar gündeme gelmişti. - İSTANBUL

Sanatçı Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Magazin Sanatçı Murat Göğebakan Hayatını Kaybetti - Son Dakika Magazin


Son Dakika

Ankara'da öldürdüğü eski nişanlısının cesedini Sakarya TEM Otoyolu'na attı Kayınpeder, çocuğunu görmeye gelen damadına cadde ortasında kurşun yağdırdı Kısıtlamayı ihlal eden çocuklar polisleri görünce tehlikeye aldırmadan bir duvarın üstünde saklandı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu