Sanatçı Murat Göğebekan'ın Vefatı - Son Dakika

Sanatçı Murat Göğebekan'ın Vefatı

31.07.2014 12:12
Sanatçı Murat Göğebekan'ın Vefatı, System.String[]

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yiğitbaşı: "İlgili hekim arkadaşlarımız, multidisipliner bir yaklaşımla 10 gün boyunca kendisini yakından takip etti.

Sanatçı Murat Göğebakan'ın hayatını kaybettiği Medipol Mega Üniversitesi Hastanesi'nin başhekimi Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, "İlgili hekim arkadaşlarımız, multidisipliner bir yaklaşımla 10 gün boyunca kendisini yakından takip etti. Ancak maalesef yaptığımız bütün müdahalelere rağmen bugün kendisini kaybettik" dedi.

Hastane önünde basın mensuplarına açıklama yapan Yiğitbaşı, 2009 yılından beri lösemi tedavisi gördüğünü belirttiği Göğebakan'ın saat 08.45'te hayatını kaybettiğini söyledi.

Yiğitbaşı, sanatçının 21 Temmuz'da hastanelerine müracaat ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Ciddi solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakıma aldık. İlgili hekim arkadaşlarımız, multidisipliner bir yaklaşımla on gün boyunca kendisini yakından takip etti. Ancak maalesef yaptığımız bütün müdahalelere rağmen bugün kendisini kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevdiklerine sabırlar diliyorum."

"Babamla arkadaş gibiydik"

Sanatçının oğlu Bülent Göğebakan, babasının ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, şöyle devam etti:

"Allah mekanını cennet etsin. 'Baba beni bırakma' dediğimde, 'gönül istiyor ama lösemi bırakmıyor' dedi. Başımız sağolsun. Sürekli yanındaydım. Duşumuzu bile burada alıyorduk. Baba oğul olarak ilişkimiz, aramızda fazla yaş farkı olmadığı için arkadaş gibiydik. Her sabah futbol muhabbeti yapardık. Futbolu, ülkesini ve bu ülkenin insanlarını çok severdi."

"Ay yüzlünüz size 'elveda' etti"

Sanatçının kardeşi Ferhat Göğebakan da yaklaşık 25 gündür hastanede olduklarını ifade etti.

Konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Göğebakan, "Burada kalmamıza rağmen bir şey yapamadık. Hocalarımız ellerinden geleni yaptılar ama ay yüzlünüzü kaybettik. Ay yüzlünüzü yarın akşam memleketi Adana'ya götüreceğim. Ağabeyimin son görevini yerine getireceğim. Adana'da, baba ocağına götürüp cumartesi günü kara toprağa kendi elimle bırakıp çıkacağım. Hepinizin, hepimizin başı sağolsun. Ay yüzlünüz size 'elveda' etti" diye konuştu.

"Rabbiyle sohbet ede ede gitti"

Murat Göğebakan'ın yakın arkadaşı Ferudun Özdemir ise "can yoldaşı" olduğunu söylediği sanatçının son günlerini huzurla geçirdiğini belirtti.

Özdemir, "Rabbiyle sohbet ede ede gitti. Sürekli onunla sohbet eder durumdaydı. Bir ara kendine geldiğinde sormuştum; 'Rabbinle muhabbet ediyor musun, sevenlerine dua ediyor musun?' Kaşlarıyla 'evet' dedi. Son iletişimimiz bu oldu. İnanç üzerine tevekkülle aramızdan ayrıldı. O Rabbine kavuştu. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

"Başbakan Erdoğan'a dua ederdi"

Ferudun Özdemir, Göğebakan için yarın öğle vakti Fatih Camisi'nde, cumartesi günü de Adana'nın Yüreğir ilçesinde cenaze töreni düzenleneceğini kaydetti.

Özdemir, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 4 Temmuz'da Göğebakan'ı ziyaretine de değinerek, şunları söyledi:

"Sayın Başbakan, Rabbim kendinden razı olsun. Ramazan süreci içinde bizi ziyarette bulundu. Sohbet gerçekleştirdik. Başbakanlığı, liderliği, dünyevi birtakım vasıfları bir kenara, insan olarak kendisinden Rabbim razı olsun. Merhamet dolu bir yüreğe sahip, kıymetli bir insan. Ziyareti, muhabbeti ve telefonla aramasıyla kendisiyle ilgilendi. O hep şunu söyledi; 'Ben tarafım, ben abiden tarafım. Kendisini çok seviyorum. Rabbim ondan razı olsun' diye dua ederdi." - İstanbul

Sanatçı Murat Göğebekan'ın Vefatı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sanatçı Murat Göğebekan'ın Vefatı - Son Dakika


Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 438 liradan işlem görüyor Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Her şey bir anda olup bitti! Bursa'daki şiddetli fırtına kameralara anbean yansıdı Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor İç savaşa sürüklenen Hollanda'da göstericilerin bir köprüyü havaya uçurduğu iddia edildi 2 yıldır borcunu ödemeyen Defne Samyeli'ye büyük şok! Haciz memurları kapıya dayandı