Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı - Son Dakika

Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı

24.11.2015 13:45

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sanatçı Şivan Perwer ile röportaj Sanatçı Şivan Perwer, Türkiye'deki çözüm sürecinin Kürtler için "büyük sevince" yol açtığını belirterek, "AK Parti hükümeti, çözüm sürecini başlatmış ve sürdürmüştü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sanatçı Şivan Perwer ile röportaj Sanatçı Şivan Perwer, Türkiye'deki çözüm sürecinin Kürtler için "büyük sevince" yol açtığını belirterek, "AK Parti hükümeti, çözüm sürecini başlatmış ve sürdürmüştü. Şimdi aynı süreci tekrar başlatmasını ve bu yönde adımlar atmasını temenni ediyorum" dedi. Fransa'nın eski sosyalist cumhurbaşkanı François Mitterrand'ın karısı Danielle Mitterrand için Erbil'deki bir konferans salonunda düzenlenen anma törenine katılan Perwer, burada verdiği konserin ardından Türkiye'deki çözüm sürecini ve PKK'nın terör saldırılarını AA muhabirine değerlendirdi.- "Kürtler ve Türkler binlerce yıldır birlikte yaşıyor"Anadolu topraklarında yaşayan Kürtler, Türkler, Araplar, Süryaniler, Çerkezler ve diğer tüm unsurların kardeşçe geçinmek zorunda olduğuna vurgu yapan Perwer, "Kürtler ve Türkler binlerce yıldır birlikte yaşıyor. Bunu şarkılarımız, türkülerimiz ve farklı etkinliklerimizde de söylüyoruz. Birbirlerinden evlenmiş, akraba olmuştur. Kürt halkı ile Türk halkı, birbirleriyle kuzen, amca, dayı, hala, teyze, yeğendir" ifadelerini kullandı.

Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı
Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı
Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı
Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sanatçı Şivan Perwer'den Çözüm Süreci Çağrısı - Son Dakika


Son Dakika

Estetiğin dozunu kaçıran Demi Moore'un son hali şoke etti Yangını görünce şoka giren Rizeli, itfaiyeyi aramak yerine "TEDAŞ'ı arayın" diye bağırdı Arda Turan'ın satın aldığı evin fiyatı dudak uçuklattı İş insanı Kurtuluş'un cinayetinde kan donduran detaylar! Katil soğukkanlılıkla anlattı Nikah konvoyu kana bulandı! 1 kişi hayatını kaybetti Yüz yüze eğitim için Bakan Selçuk'un açıkladığı 15 Şubat'ı erken bulan Bilim Kurulu 15 Mart'ı önerdi Erdoğan'ın üstünü çizdiği Mehmet Şimşek, sessizliğini "aşı milliyetçiliği" paylaşımıyla bozdu 16 yaşındaki genç kız, TikTok videosu çektiği sırada silahlı bir saldırgan tarafından katledildi