Son Dakika Haberleri: Ünlü Sanatçılar, Yezidilere Destek İçin Kamera Karşısına Geçti

Ünlü Sanatçılar, Yezidilere Destek İçin Kamera Karşısına Geçti

5 yıl önce

Engin Günaydın, Bennu Yıldırımlar, Meltem Cumbul, Gürgen Öz ve Tülin Özen'den oluşan 35 ünlü sanatçı, Sincar halkı için hazırlanan kamu spotunda buluştu.

Ünlü Sanatçılar, Yezidilere Destek İçin Kamera Karşısına Geçti, System.String[]

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuvarı sinema bölümü eğitmenlerinden yönetmen Zeynel Doğan'ın Sincar için hazırladığı kamu spotu nedeni ile sanatçılar kamera karşısına geçti.

35 ÜNLÜ SANATÇI KAMERA KARŞISINA GEÇTİ

Aralarında Engin Günaydın, Bennu Yıldırımlar, Meltem Cumbul, Gürgen Öz ve Tülin Özen'in de bulunduğu 35 sanatçı Yezidi halkı için kamera karşısına geçti.

"PAYLAŞTIĞIN SENİNDİR, SAKLADIĞIN DEĞİL"

Türkiye'ye sığınan ve sayıları 30 bini aşan Yezidiler için bölge belediyeleri ve sivil toplum örgütlerinin kampanyaları devam ederken, Yezidilerin bu durumuna dikkat çekmek için çoğunluğunu sinema oyuncularının oluşturduğu sanatçılar duyarlılık çağrısında bulundu. "Şengal'e Ses Ver" sloganıyla hazırlanan kamu spotundaki en önemli vurgu "Paylaştığın senindir, sakladığın değil" oldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuvarı Sinema Bölümü eğitmenlerinden yönetmen Zeynel Doğan'ın kamu spotu için kamera karşısına geçen diğer isimler şöyle:

" Cengiz Bozkurt, Şebnem Sönmez, Özgür Çevik, Bihter Özdemir Dinçel, Bülent Emrah Parlak, Melih Selçuk, Tilbe Saran, Engin Günaydın, Ayça Damgacı, Şevket Çoruh, Janset Paçal, Ezel Akay, Şevval Sam, Özcan Alper, Hüseyin Karabey, Yıldırım Türker, Burak Tamdoğan, Devin Özgün Çınar, Ersin Korkut, Hamdi Kahraman, Gizem Soysaldı, Jülide Kural, Nazmi Kırık, Nur Sürer, Şebnem Hassanisoughi, Orhan Alkaya ve Özlem Çınar."

Haber Yayın Tarihi : 23.09.2014 04:38 Kaynak: İHAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Soyer Sözünü Tuttu: Ulaşımda İndirim Dönemi Başlıyor 5 Yıl Önce Kuruyan Nehir, Bambaşka Görüntüye Büründü