Son Dakika Haberleri: Sanayi Ciro Endeksi Arttı

Sanayi Ciro Endeksi Arttı

10 gün önce

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi, eylülde bir önceki aya göre yüzde 2,8, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 32,2 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) 2017 yılı  Eylül ayı sanayi ciro endeksini açıkladı. Buna göre; takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2017 yılı  Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 24,7 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 32,4 arttı.

BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE 2,8 ARTTI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri (2010=100 temel yıllı) incelendiğinde; 2017 yılı  Eylül ayında bir önceki aya göre madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi yüzde 0,6 ve imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 2,9 arttı.

BİR ÖNCEKİ YILIN 3. ÇEYREĞİNE GÖRE YÜZDE 31,6 ARTTI

2017 yılı üçüncü çeyreğinde takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 31,6 arttı. Bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi ise yüzde 4 arttı.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Şampiyonlar Liginin Yeni Yayıncısı beIN Sports Oldu Türk Mucit, Buzdolabı Motoruyla Evi Isıtan Sistem Geliştirdi
Altay Tankı İçin Teklif Veren 5 Şirket Belli Oldu BİK, Basın Çalışanlarına Verdiği Borç Miktarını Artırdı