Bakan Varank duyurdu! Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un ilk fabrikası 29 Ekim'de açılıyor - Son Dakika

Bakan Varank duyurdu! Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un ilk fabrikası 29 Ekim'de açılıyor

14.08.2022 16:13

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un ilk fabrikasının 29 Ekim'de açılacağını ve arabaların üretimine başlanacağını açıkladı. Varank, "Biz bugün Türkiye'nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah'ın izniyle Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacak" dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bartın Valiliği'nin toplantı salonunda iş insanlarıyla bir araya gelerek, değerlendirme toplantısı yaptı.

"FABRİKAYI 29 EKİM'DE AÇACAĞIZ"

Bakan Varank burada yaptığı konuşmada, 'Biz bu ülkede cumhuriyet tarihi boyunca yapılmamışları yaptık. Bizim planlarımız projelerimiz ve ufkumuz, emin olan muhalefetin yanına yanaşamayacağı bir ufuktur. Biz bugün Türkiye'nin arabasını konuştuğumuzda muhalefet ne diyor, bu arabayı yapamazsınız, yapsanız bile satamazsınız, işte 29 Ekim geliyor. Allah'ın izniyle Türkiye'nin otomobilinin fabrikasını 29 Ekim'de açacağız. Araçlarımız seri üretim bantlarından inmeye başlayacaklar" ifadelerini kullandı.

"MUHALEFETİN ÜLKEYE VEREBİLECEĞİ BİR ŞEY YOK"

Muhalefetin ülkeye verebileceği hiçbir şeyin olmadığını söyleyen Bakan Varank, 'Biz diyoruz ki; uzayda bir yarış var, Türkiye asla bu yarıştan geri kalmamalı, eğer Türkiye'nin geleceğini ipotek altında bırakmak istemiyorsak, mutlaka uzay çalışması yapmalıyız. Bizim çocuklarımız Samanyolu galaksisini araştırarak, geleceğe dair planlar yapmalılar. Biz Samanyolu galaksisi dediğimiz de muhalefetin aklına, sadece 'saman' geliyor. İşte böyle bir vizyonsuz muhalefetin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yok" dedi.

YORUMLAR
500
Türkiye ve Malezya'nın Serbest Ticaret Anlaşması'nı revize eden protokol imzalandı Türkiye ve Malezya'nın Serbest Ticaret Anlaşması'nı revize eden protokol imzalandı Bakan Varank: Türkiye, küresel inovasyon endeksinde tarihinin en yüksek seviyesinde Bakan Varank: Türkiye, küresel inovasyon endeksinde tarihinin en yüksek seviyesinde Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde tarihinin en yüksek seviyesine çıktı Türkiye, Küresel İnovasyon Endeksi'nde tarihinin en yüksek seviyesine çıktı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bakan Varank duyurdu! Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un ilk fabrikası 29 Ekim'de açılıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement