Sanayicilere İşletme Cetveli Uyarısı - Son Dakika

Sanayicilere İşletme Cetveli Uyarısı

06.01.2012 11:00
Sanayicilere İşletme Cetveli Uyarısı, System.String[]

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayicileri yıllık işletme cetveli vermeleri konusunda uyardı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayicileri yıllık işletme cetveli vermeleri konusunda uyardı.

İl Müdürü Kamil Akçadırcı, yaptığı açıklamada, en az bir işçi çalıştıran sanayi işletmelerinin sanayi siciline kayıt yaptırma zorunluluğu bulunduğunu hatırlattı.

Yeni kurulan sanayi işletmelerinin en geç iki ay içerisinde sanayi siciline kaydolmak zorunda olduğunu da ifade eden Akçadırcı, sanayi sicil belgesi sahibi işletmelerin her yıl bir önceki yıla ait bilgileri içeren yıllık işletme cetvelini Nisan ayı sonuna kadar il müdürlüğüne vermeleri gerektiğini kaydetti.

Yıllık işletme cetveli bilgilerinin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın www.sanayi.gov.tr internet sayfasından da girilebileceğini kaydeden Akçadırcı, süresi içerisinde yıllık işletme cetvelini vermeyen ve sanayi siciline kayıt zorunluluğunu yerine getirmeyen firmalara 2012 yılında 679 lira idari para cezası uygulanacağını belirtti.

Kayseri'de sanayi siciline kayıtlı bin 305 işletme bulunduğunu, 2010 yılında 121 firma, 2011 yılında ise 167 firmanın sanayi siciline kayıt işlemi yaptırdığını dile getiren Akçadırcı, 2010 yılına göre sanayi siciline kayıt işleminde yüzde 38 oranında artış olduğunu sözlerine ekledi.

- KAYSERİ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Sanayicilere İşletme Cetveli Uyarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Mourinho, Gareth Bale'ın adını duyunca küplere bindi: Artık yeter Kopenhag Belediye Başkanı Jensen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle istifa etti Altının kilogramı 483 bin liraya geriledi Manisa'da yaşayan emekli vatandaş, evine gelen 3.944 liralık doğal gaz faturasıyla hayatının şokunu yaşadı 2019'da yılın yatı seçilmişti! Bodrum'a demir atan yüzen saraya 450 bin TL'lik yakıt alındı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı Yumurtanın ardından tavuk fiyatları da zamlandı