Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün - Son Dakika
Güncel

Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün

Sevgilisini öldürerek ormana atan ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında mahkeme, adli tıp kurumundan maktulün vücudundaki izlerin incelenmesini ve ölümün ne zaman gerçekleştiğinin belirlenmesini istedi. Çiftçi duruşmada tahliyesini isterken maktulün annesi de "Ağırlaştırılmış müebbet hapsini istiyorum. Benim oğlum yerde çürüyor, o da orada çürüsün" dedi.

05.12.2023 13:03  Güncelleme: 13:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sancaktepe'de ormanlık alanda cesedi bulunan Semih Sevim'i babasıyla birlikte külotlu çorapla boğarak öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Seçil Çiftçi ile yardım etmekle suçlanan babası Cemal Çiftçi'nin davasında, mahkeme dosyanın adli tıp kurumuna gönderilerek maktulün vücudundaki yaralanmaları sanığın kendi başına yapıp yapamayacağının tespiti ve maktulün olay sırasında mı, sonradan mı öldüğünün belirlenmesi istedi.

"PLANLI BİR CİNAYET, KARDEŞİM BİLDİKLERİ YÜZÜNDEN ÖLDÜRÜLDÜ"

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 3'üncü duruşmaya, tutuklu sanık Seçil Çiftçi ile tutuksuz yargılanan babası Cemal Çiftçi katıldı. Semih Sevim'in ailesi ve avukatları da duruşmaya katıldı. Duruşmada söz alan şikayetçi Sebile Selvitopu, tanık dinlenen polisin Seçil'in sevgilisi olduğunu iddia ederek "Para için milletin canını yakan bir kadındır. Cezalandırılmasını talep ediyoruz. Babasının ifadeleri de çelişkilidir. Planlı tasarlanmış bir cinayettir. Kardeşim bildikleri yüzünden öldürüldü" dedi.

SANIK SEÇİL ÇİFTÇİ: TAHLİYEMİ İSTİYORUM

Sanık Seçil Çiftçi ise "Ben en başından beri ne yaşadıysam onu anlattım. Tanıklık yapan kişileri hepsini sevgilim, arkadaşım, ağabeyim diye çağırmadım. O insanlar Allah rızası için gelip tanıklık yaptılar. Karşı taraf kardeşlerinin takıntılı olduğunu bildikleri için benim tanığım Firuzan'ı arayıp kendileri için ifade vermesini istemişler. Maktulün annesinin tanık olarak dinlenilmesini ben istemiştim. Olay anında kendimi korumaktan başka bir şey yapmadım. adaletin kestiği parmak acımaz. Tokat'tan kalkıp gelmiş, bir hafta evimin etrafında dolanmış, kapımdan ayrılmamış. HTS kayıtlarından da bu bellidir. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün

MAKTÜLÜN ANNESİ: BENİM OĞLUM YERDE ÇÜRÜYOR O DA ORADA ÇÜRÜSÜN

Maktulün annesi Sevim Sevim, Tokat'tan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılarak "Oğlumu hiç durmadan arıyordu. Oğlum saplantılı değildi, aklını başından aldı. Hiç durmadan para istedi, onu al, bunu al, şuraya götür, sürekli para istedi. Seçil, beni arayarak 'Oğlun peşimi bırakmıyor' demedi. Ben oğlumu evlendirecektim ama onun yüzünden evlendiremedim. Yavruma nasıl kıydı? Şikayetçiyim, ağırlaştırılmış müebbet hapsini istiyorum. Benim oğlum yerde çürüyor, o da orada çürüsün. 2-3 kişi yaptılar, 1 kişi değil" dedi.

RAPOR İSTENDİ

Mahkeme heyeti, Seçil'in soruşturma aşamasındaki hastane evraklarının ve maktule ilişkin otopsi raporunun adli tıp kurumuna gönderilerek Seçil'de varsa yaralanmaların ölüm tarihiyle uyumlu olup olmadığının istenmesine, Seçil'in boy ve kilo durumunu gösterir fotoğraflarının çekilerek dosyaya konulmasına karar verdi. Heyet, maktuldeki yaralanmaların ne şekilde bir aletle vurulduğunun tespitini ve maktulde uyuşturucu veya uyarıcı madde bulunup bulunmadığının tespiti de istendi. Seçil'in ve maktulün fotoğrafları karşılaştırılarak maktulün vücudundaki yaralanmaları sanığın kendi başına yapıp yapamayacağının tespiti ile maktulün olay sırasında mı sonradan mı öldüğünün belirlenmesi de istendi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı erteledi.

Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 1 Ocak 2023'te Sancaktepe Sazak Çeşme Mesire Yeri yakınlarında kimliği tespit edilemeyen bir kişinin ölü bulunması üzerine soruşturmaya başlandığı, ölen kişinin daha önce hakkında kayıp ihbarı bulunan Semih Sevim (40) olduğunun tespit edildiği belirtiliyor.

İddianamede, sanık Seçil Çiftçi'nin tek başına tespiti yapılan yaralanmalara sebebiyet veremeyeceği ve babasıyla birlikte maktulün ölümüne neden olan fiilleri gerçekleştirdikleri yönünde kanaat oluştuğu anlatılıyor. Seçil Çiftçi ve babası Cemal Çiftçi'nin "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi\'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Sevgilisini öldüren müzisyen Seçil Çiftçi'nin davasında yeni gelişme! Maktulün annesi isyan etti: Oğlum toprakta çürüyor o da hapiste çürüsün - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Küçükçekmece'de düğün konvoyundaki lüks aracın drift attığı anlar kamerada
  15:20 Küçükçekmece'de düğün konvoyundaki lüks aracın drift attığı anlar kamerada

  Küçükçekmece'de düzenlenen bir düğün konvoyunda, lüks bir araç yolu kapatarak drift attı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Drift sonrası konvoydaki araçlar, duman bulutu içerisinde korna çalarak yola devam etti.

 • CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Ödemiş'i Ziyaret Etti
  15:17 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Ödemiş'i Ziyaret Etti

  CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Ödemiş'i ziyaret etti. Tugay, yurttaşlar tarafından davul zurna ve meşalelerle karşılandı. Tugay, İzmir'in diğer ilçelerine verilen hizmetin Ödemiş'e de verileceğini söyledi.

 • Samsun'da uyuşturucu operasyonunda 3 zanlı tutuklandı
  15:13 Samsun'da uyuşturucu operasyonunda 3 zanlı tutuklandı

  Samsun'un Çarşamba ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 zanlı tutuklandı. Operasyonda, 471 gram sentetik uyuşturucu, 1 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız av tüfeği ve diğer suç unsurları ele geçirildi. Zanlılar, adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

 • Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu vurguladı
  15:10 Saadet Partisi İBB Başkan Adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu vurguladı

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Birol Aydın, İstanbul'da daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu anlatarak 31 Mart'ta ipi göğüslemek istediklerini söyledi. Aydın, esnaf ziyaretlerinde vatandaşların hayat pahalılığı şikayetlerini dinledi ve İBB Başkanı olduğu takdirde birtakım iyileştirmeler yapılması gerektiğini belirtti.

 • Tavşanlı'da kaybolan 7 yaşındaki çocuğun cesedi derede bulundu
  15:10 Tavşanlı'da kaybolan 7 yaşındaki çocuğun cesedi derede bulundu

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde kaybolan 7 yaşındaki Mehmet Derin'in cansız bedeni, Işık Sitesi mevkiinde derede bulundu. Jandarma arama kurtarma ekipleri tarafından ağaca takılmış şekilde bulunan çocuğun cesedi, hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

 • Niğde'de Cumhuriyet'in 100. yılında akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlenecek
  15:07 Niğde'de Cumhuriyet'in 100. yılında akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlenecek

  Niğde'de, Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında Halil Kitapçı Ortaokulu'nda akıl ve zeka oyunları turnuvası düzenlenecek. 11 Mart'ta gerçekleştirilecek olan mangala turnuvasıyla öğrencilerin boş zamanlarını daha verimli değerlendirmeleri, zeka oyunları hakkında farkındalık yaratma, rekabet, bakış açısı ve strateji geliştirmeleri hedefleniyor. Etkinlikte birinci olan öğrencilere ödül verilecektir.

 • İstanbul Sanat Müzesi Haliç Tersanesi'nde Açıldı
  15:05 İstanbul Sanat Müzesi Haliç Tersanesi'nde Açıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Haliç Tersanesi içinde konumlandırılan İstanbul Sanat Müzesi'nin açılışı gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, tersaneyi restore ettiklerini ve kamusal bir yaşam merkezi haline getirdiklerini belirtti. Müze, performans sanatları merkezi, sergi alanları ve restoran gibi sosyal mekanlarıyla hizmet verecek.

 • Muğla'nın Milas ilçesinde silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti
  15:05 Muğla'nın Milas ilçesinde silahlı saldırı sonucu bir kişi hayatını kaybetti

  Muğla'nın Milas ilçesinde, Hocabedrettin Mahallesi Karacahisarlı Sokak'ta yürüyen Alican Kırca (61), kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahla vurularak hayatını kaybetti. Olayın ardından olay yerine sağlık ekipleri ve polis sevk edildi. Yapılan kontrolde Kırca'nın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Polis ekipleri, kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

 • Yenimahalle Belediye Başkanı Toptancı Hali'ni Ziyaret Etti
  15:04 Yenimahalle Belediye Başkanı Toptancı Hali'ni Ziyaret Etti

  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu ile birlikte Ankara'ya sebze ve meyve girişini sağlayan Toptancı Hali'ni ziyaret ederek hal esnafına hayırlı işler diledi.


Advertisement