Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı - Son Dakika

Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı

10.05.2011 15:05
Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı, System.String[]

Yozgat'ta 2 gün süren müsabakalarda 18 kulüpten 120 güreşçinin mindere çıktığı müsabakalarda Sancaktepe Belediyespor 2. Lig'e yükselmeyi başardı.

Yozgat'ta 2 gün süren müsabakalarda 18 kulüpten 120 güreşçinin mindere çıktığı müsabakalarda Sancaktepe Belediyespor 2. Lig'e yükselmeyi başardı.

55, 60, 66, 74, 84, 96 ve 120 kilo olmak üzere 7 sıklette yapılan müsabakalarda 96 kiloda Avrupa Şampiyonu Gökhan Yavaşer ile birinciliğe uzandı. Sancaktepeli sporcular takım halinde ilk üç sıraya ambargo koyarken güreş severlerin ilgi ile izlediği final müsabakaları oldukça çekişmeli geçti.

Yapılan müsabakalarda Sancaktepeli güreşçiler önemli başarıya imza attı. Yapılan müsabakalar sonunda ise Sancaktepe Belediyespor 2. Lig'e resmen yükseldi.

MİLLİ TAKIMA SPORCU VERMEK ÇOK GÜZEL

Dereceye giren güreşçiler elde ettikleri kupa ile Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'i makamında ziyaret etti.

Başkan Erdem, güreşçileri kabulde yaptığı konuşmada, takımın aldığı başarılı sonuçtan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sizlerin elde edeceği başarılar kulübün başarısı için önemli olduğu kadar bu spora kabiliyeti olan Sancaktepeli gençlerin teşviki içinde çok önemli." dedi.

Erdem kulübün önümüzdeki seneye daha da güçlenerek başarılı sonuçlar elde etmeye devam edeceğini belirtti. Başkan İsmail Erdem aynı zamanda Milli Takıma sporcu verecekleri için çok mutlu olduklarını da söyledi.

Elemelerde Sancaktepe Belediyespor adına mücadele eden sporcular ve dereceleri şöyle:

Birinci:

96 kilo Gökhan Yavaşer

İkinci:

74 kilo İskender Aliev

Üçüncü:

55 kilo Beyhan Gülfiliz

60 kilo Yasin Şahin

84 kilo Abdullah Tiryaki

120 kilo Ahmet Doğu

Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı
Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Sancaktepe Güreş Takımı 2. Lig'e Çıktı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi Dolmuş sorduğu şahıs "Yaklaşma, korona var" deyince öldüresiye dövdü Aziz Yıldırım'ın kızını tehdit eden çalışan için 7 yıllık hapis istemiyle dava açıldı Denizli'de korkunç koronavirüs iddiası: Yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Tuba Büyüküstün, Ekin Mert Daymaz ile aşk mı yaşıyor? Rakibinin kafasına uçan tekme atan futbolcunun 6 maç ceza alması, Brezilya'da büyük tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin