Sandıklı'da "Hologram okullarda" etkinliği - Son Dakika

Sandıklı'da "Hologram okullarda" etkinliği

2 ay önce

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde "Hologram Okullarda" etkinliği gerçekleştirildi.

Sandıklı'da

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde "Hologram Okullarda" etkinliği gerçekleştirildi.


Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü için hazırlanan proje kapsamında düzenlenen ve 7. sınıf öğrencilerinin teknoloji ve tasarım dersi ile ilgili bilgi, alt yapı ve becerilerinin Hologram Görüntü Teknolojisi yardımı ile artırılmasının hedeflendiği, "Hologram Okullarda" adlı eğitim etkinlikleri projesinin ilki Sandıklı'da gerçekleştirildi.


Sandıklı Kaymakamlığı'nın düzenlediği organizasyonla gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitim etkinliğine ilçedeki 582 öğrenci katıldı.

İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, yaptığı açıklamada, öğrencilerin her türlü uygulamalı eğitim etkinliklerinden yararlanması konusunda özel bir önem gösterdiklerini söyledi.

Öğrencilerin, gelişen yeni teknolojileri yakından görerek bilgi ve birikimlerine yeni değerler katmasını değerli bulduklarını belirten Tortop, "Teknoloji ve tasarımın önü çok açık. Bu noktada, öğrencilerimizin bu yaşlardan itibaren proje üretim odaklı birer nesil olarak kendilerini yetiştirmelerini temenni ediyoruz." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 06.12.2019 01:56 Kaynak: AASon Dakika

Sosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, "Enkaz altındayım" diye tweet attılar
Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı Son dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybetti

Son Dakika Haberleri