Sandıklı'da kadınlara meme kanseri üzerine seminer verildi - Son Dakika

Sandıklı'da kadınlara meme kanseri üzerine seminer verildi

31.10.2019 15:44
Sandıklı'da kadınlara meme kanseri üzerine seminer verildi, System.String[]

Sandıklı ilçesine bağlı Ekinhisar Köyü'nde kadınlara meme kanseri hakkında seminer verildi.

Sandıklı ilçesine bağlı Ekinhisar Köyü'nde kadınlara meme kanseri hakkında seminer verildi.

Köy konağında, meme kanseri farkındalık ayı nedeniyle toplanan kadınlara, İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli ebe Ümmü Süer tarafından seminer verildi.

Meme kanserinde erken teşhisin öneminin anlatan Süer, "Kadınlarda en sık rastlanan hastalık türlerinin başında meme kanseri geliyor. Bu hastalıktan korunmaları için meme taramasının ihmal edilmemesi gerekli. Bu tür hastalar hijyene mutlaka dikkat etmeli, bol su içmeli, kola almamalı. Her şeyden az yemek çok önemli. Hastalar ve yakınları özellikle her tedirginliğini doktoru ile paylaşmalı ve aklındaki bütün soruları çekinmeden sormalı. Bu tür süreçlerde de mutlaka psikolojik destek almalarını öneriyoruz." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Sandıklı'da kadınlara meme kanseri üzerine seminer verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan şehidinin kabrinde Galatasaray bayrağı dalgalanıyor Bilim Kurulu Üyesi Özlü Türkiye'de denenen Çin aşısıyla ilgili konuştu: Herhangi bir yan etki görülmedi Sokaklarda tek başında yaşıyordu! Cansız bedeni dere kenarında bulundu Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun Eşi teknik direktörü eleştirdi, yıldız futbolcu kadro dışı bırakıldı Asfalt patladı içine kamyonet düştü; araçtaki işçiler boğulmaktan son anda kurtuldu İncirlik'te görevli uzman çavuş evinde ölü bulundu AK Parti kongresinde yumruklu kavga! Polis ekipleri iki grubu zor ayırdı