Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin - Son Dakika

Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin

03.01.2012 14:23
Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin, System.String[]

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, "Hiç kimse kardeş kavgası çıkaracağını ümit etmesin." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Mehmet Şandır, "Hiç kimse kardeş kavgası çıkaracağını ümit etmesin." dedi.

Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yılı törenleri sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Şandır, son günlerde yaşanan olaylardan sonra ortaya çıkan gelişmeler ülkemizin ve milletimizin geleceği açısından büyük tehdit ve tehlike ifade etmektedir" diye konuştu.

Şandır, MHP olarak herkesi sağduyulu olmaya azami sorumluluk anlayışı ile hareket etmeye davet etti. Hiç kimsenin hiçbir sebepten dolayı Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti devletine meydan okumaya cüret etmemesi gerektiğini anlatan Şandır, "Rüzgar eken fırtına biçer. Bu yaşananların sonunda devletimiz ve görevli olanların gereğini yaparak bu ayrılıkçı rüzgarları durdurmasını ve ülkemizin geleceği açısından alınması gereken tedbiri almasını bekliyoruz. Herkesi sağduyulu olmaya sorumluluk içinde hareket etmeye, ülkenin ve milletin birliğine özen göstermeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin Uludere Kaymakamı Naif Yavuz'a yönelik saldırı ile ilgili BDP'li Hasip Kaplan'ın suçlandığını hatırlatması üzerine Şandır, "Türkiye Cumhuriyeti devleti büyüktür. Bu devlet kolay kurulmamıştır ve asla yıkılmayacaktır. Bu topraklarımızın bedelini atalarımız kanla ödeyerek vatanlaştırdılar. Ne bir tek çakıl taşımızdan ne bir tek insanımızdan vazgeçmeyiz" diye konuştu.

"Bu ayrılıkçı hareketi kışkırtanlar, bunu özgürlük hareketi ve demokratik bir davranış olarak değerlendirenler yanlış yapmaktalar" diyen Şandır şunları kaydetti: "Devletin Kaymakamına uzanan o eller mutlaka devletimiz tarafından kırılacaktır. Millet adına yetki kullanan herkes sorumludur. Sağduyulu davranmak ülkenin birlik ve beraberliğini her şeyin önünde görmek mecburiyetindedir. Ama herkes bilmedir ki bu devlet güçlüdür. Hiç kimse bu toprakları parçalayacağını, bu milleti bir birine düşürüp kardeş kavgası, iç savaş çıkartacağını ümit etmesin, cüret etmesin. Herkes sağduyulu olmalı. Sorumluluk anlayışı ile hareket etmeli."

Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin

Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Şandır: Hiç Kimse Kardeş Kavgası Çıkaracağını Ümit Etmesin - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement