Sandoz'da Atama - Son Dakika

Sandoz'da Atama

17.02.2012 15:47
Sandoz'da Atama
, System.String[]

7 senenin üstüste ihracat şampiyonu Sandoz Türkiye' de Latin Amerika, MEA (Orta Doğu ve Afrika) ve Türkiye Bölgesi Operasyonlar Müdürü görevine Ayla Kurtuluş atandı.

1 Şubat itibariyle görevine atanan Kurtuluş, bölgenin hedeflerine ulaşmasını sağlamak için, maliyet tasarrufu stratejileri, teknoloji transferleri, lansmanlar, yeni yatırımlar, süreçlerinin optimize edilmesi ve uygulanmasından sorumlu olacaktır.

Ayla Kurtuluş İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden 1990 tarihinde mezun olduktan sonra kariyerine Ciba-Geigy'de üretim bölümünde başladı. 1991-1997 yılları arasından Ciba-Geigy'de Katı Üretim ve Ambalaj Yöneticisi, 1997 - 2003 yılları arasında Bristol Myers Squibb' de Kıdemli Üretim Müdürü olarak görev yaptı.. 2004'te şirkete katılan Kurtuluş, sırasıyla Transfer Ürünler Müdürlüğü ve Tedarik Zinciri Operasyonları Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Temmuz 2009 tarihinde Orta Doğu, Afrika ve Türkiye' Tedarik Zinciri Bölge Başkanı görevini üstlenen Kurtuluş' un yeni görev yeri İstanbul' dur.

Sandoz' un Kocaeli Gebze' de bulunan iki üretim tesisinden de sorumlu olacak olan Kurtuluş, yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: "Dünyanın önde gelen eşdeğer ilaç üreticilerinden Sandoz' un yüksek kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı ürünleri dünyada hastaların % 90' ından fazlasına ulaşıyor. Türkiye' de ise geniş ürün portföyü ve yüksek standartlarda üretim yapan tesisleri ile Türk tıbbın hizmetinde. Yeni görevimde Sandoz' un sorumlu olduğum bölgedeki etkinliğini ve ilaç ihracatını arttırarak devam etmesini sağlayacağım."

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Ekonomi Sandoz'da Atama - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın