SANIĞIN TANIĞI, 'YALAN BEYAN SUÇ' DENİLİNCE, İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ - Son Dakika

SANIĞIN TANIĞI, 'YALAN BEYAN SUÇ' DENİLİNCE, İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

11.06.2021 16:44
SANIĞIN TANIĞI, 'YALAN BEYAN SUÇ' DENİLİNCE, İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ, System.String[]

ÜMRANİYE Dudullu Tepesi'nde 20 yaşındaki D.A.'ya 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda' bulunduğu iddiasıyla 5 yıla kadar hapsi istenen G.Ö.A.'nın tutuksuz yargılandığı davada tanık olarak dinlettiği M.A.

ÜMRANİYE Dudullu Tepesi'nde 20 yaşındaki D.A.'ya 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıda' bulunduğu iddiasıyla 5 yıla kadar hapsi istenen G.Ö.A.'nın tutuksuz yargılandığı davada tanık olarak dinlettiği M.A., yalan beyanda bulunmanın suç olduğunun hatırlatılması üzerine, telefonla görüştüğü şikayetçi kadına, "Sanığın zaman zaman bana yönelik de yakın davranışlarının olduğunu, elini omzuma attığını, müştekinin olayı bana anlatması sonrasında kendimin de rahatsızlık duyarak, 'Acaba mı?' diye düşünmeye başladığımı söyledim" dediğini itiraf etti.

Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık G.Ö.A. ile şikayetçi genç kız D.A. katıldı. Taraf avukatlarının da hazır bulunduğu duruşmada CHP Ümraniye Gençlik Kolları eski başkanı G.Ö.A.'nın tanığı olarak dinlenen M.A., olay günü saat geç olduğu için sanıktan kendilerini bırakmasını istediklerini, 5 kişiyle birlikte araca bindiğini, D.A.'nın arka koltukta oturduğunu anlattı. Tanık M.A. araçtan inerken ortamda herhangi bir olumsuzluk olmadığını belirterek, "Henüz şikayet başvurusunda bulunulmamışken D.A. benimle iletişime geçti. Bana, sanığın kendisine cinsel tacizde bulunmak istediğini söyledi. Benim partiden ayrılmam sonrasında benimle ilgili olarak da sanık tarafından tacize uğradığım iması yapılmıştır. Ancak böyle bir durum yaşanmamıştır. Sanık benim arkadaşım olur, kendisi ile halen görüşürüm" diye konuştu.

YALAN BEYANDA BULUNMANIN SUÇ OLDUĞU HATIRLATILDI

Bu sırada şikayetçi D.A.'nın avukatı söz alarak, "Müvekkilim ile yapılan görüşme kayıt altına alınmıştır. Yalan tanıklık suçtur, yasal yollara başvurabileceğimizi hatırlatarak, tanıktan gerçekleri söylemesini talep ediyoruzö dedi. Bunun üzerine M.A. da görüşmenin kayıt altına alındığını bilmediğini ve rızası olmadığını kaydederek, "Sadece yapmış olduğumuz görüşme esnasında sanığın zaman zaman bana yönelik de yakın davranışlarının olduğunu, elini omzuma attığını, müştekinin olayı bana anlatması sonrasında kendimin de rahatsızlık duyarak 'Acaba mı' diye düşünmeye başladığımı söyledim. Kayıt varsa dinlenebilir. Diğer beyanlarım doğru ve geçerlidir.  Ancak bana olay anlatıldıktan sonra ben sanıkla görüştüm, arkadaşlığımız halen de devam etmektedirö ifadelerini kullandı. Tanık G.U. ise, olayı görmediğini fakat duyduğunu belirterek, "G.Ö.A.,  D.A.'dan özür dilesin konu kapansın" şeklinde konuşmalar yapıldığını söyledi.

"BANA DA İLİŞKİYE GİRME TEKLİFİNDE BULUNDU"Tanık T.A., sanığın arkadaşının kendisini telefonla arayarak, iddiaları söylediğini dile getirerek,"Ben de böyle bir olayı gerçekleştirebileceğini söyledim. Çünkü 2020 yılının Mart ayında baş başa kaldığımız sırada, sanık gerginlik yaşadığını söyleyerek, bana cinsel ilişkiye girme teklifinde bulundu. D.A. ile aynı gün şikayetçi oldum, benim dosyamda takipsizlik kararı verildi" dedi. Mahkeme diğer tanıkların da dinlenilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan davanın iddianamesinde sanık G.Ö.A.  hakkında 12 Mart 2020'de Dudullu Tepesi'nde müşteki D.A.'ya cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülerek, "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırıö suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.


- İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel SANIĞIN TANIĞI, 'YALAN BEYAN SUÇ' DENİLİNCE, İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

ABD Başkanı Biden, gazetecileri oturduğu masadan kovdurdu 08:19 ABD Başkanı Biden, gazetecileri oturduğu masadan kovdurdu Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz 00:57 Şeyma Subaşı'nın sevgilisinin dolandırıcı olduğu iddialarına Mısırlı gazeteci yanıt verdi: Milyarder falan olamaz Türkiye'nin ajandasında ne var? Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi diplomatik kaynaklar konuştu 00:37 Türkiye'nin ajandasında ne var? Erdoğan-Biden görüşmesi öncesi diplomatik kaynaklar konuştu
Hayata dönüşün hikayesi! Eriksen'e ilk müdahaleyi gerçekleştiren doktor o anları anlattı 23:48 Hayata dönüşün hikayesi! Eriksen'e ilk müdahaleyi gerçekleştiren doktor o anları anlattı Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak 20:54 Marmara'yı esir alan deniz salyasının yararı ortaya çıktı! Yaralara merhem olacak Tepki çeken 17:44 Tepki çeken "makarna" paylaşımından sonra Dardanel'den özür geldi: Kurumla ilişkimizi sonlandırdık
Erdoğan'ın kentsel dönüşüm talimatı ilçe halkını sevince boğdu! Aracını 8 kez durdurup teşekkür ettiler 16:01 Erdoğan'ın kentsel dönüşüm talimatı ilçe halkını sevince boğdu! Aracını 8 kez durdurup teşekkür ettiler Sedat Peker'den Tosuncuk'un saklandığı ülkeyle ilgili bomba iddia: Bolivya'da falan değil, Belarus'ta 14:58 Sedat Peker'den Tosuncuk'un saklandığı ülkeyle ilgili bomba iddia: Bolivya'da falan değil, Belarus'ta
Advertisement