Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi - Son Dakika

Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi

28.04.2015 11:52
Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi, System.String[]

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (SANİMDER), Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü ve Kutlu Doğum Haftası sebebi ile Çanakkale ve Bursa’yı kapsayan bir gezi düzenledi.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (SANİMDER), Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü ve Kutlu Doğum Haftası sebebi ile Çanakkale ve Bursa'yı kapsayan bir gezi düzenledi.

Okul mezunları ile Kur'anı Kerim ve Siyer yarışmasında dereceye giren 100 kişinin katıldığı gezide, önce Bursa'ya giden grup, Ulu Cami, Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Yıldırım Beyazıt Külliyesi ile Muradiye Külliyesi, Osman Gazi, Orhan Gazi ve Üftade hazretlerinin türbeleri ziyaret ettiler. İkinci gün ise Çanakkale, Eceabat, Kilitbahir kalesi, Seyit Onbaşı, 57 Alay şehitliği, Conk Bayırı şehitlikleri ve sargı yerlerinin ziyareti ile Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyareti Çanakkale destanını canlı olarak yaşanmasına vesile oldu. Samimiyet ve duygulu anların yaşandığı gezi, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Çanakkale şehitleri için okunan hatimlerin duasının Zığındere şehitlikte yapılması ile son buldu. Tarihi mekanlar ve şehit abidelerinde çekilen fotoğraflarla gezi anları hatıra olarak kaydedildi.

Dernek Başkanı Ramazan Ayyıldız, böyle gezilerin talep olduğu müddetçe devam edeceğini, başarılı öğrencileri ödüllendirmek sureti ile, şehitler diyarı ve şanlı ecdadın yaşadığı mekanların gezilerek tarihi zaferlerin geleceğe aktarılacağını dile getirdi. Ayrıca Ayyıldız, en yakın zamanda 5-6 günlük Karadeniz, Urfa ve Ashabı Kehf ziyaretleri ile Konya ile İstanbul gezileri düzenleyeceklerinin müjdesini de verdi. Ramazan Ayyıldız, geziye katılan tüm başarılı öğrencilere velilerine ve mezunlarımıza bu geziye katılımlarından dolayı ve Sandıklı imam Hatip Lisesi Mezunları derneğine göstermiş oldukları ilgi ve desteklerinden dolayı şükranlarını bildirdi. - AFYONKARAHİSAR

Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi
Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi
Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi
Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sanimder'in Bursa ve Çanakkale Gezisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Endonezya için 2021 kabus gibi başladı: Uçak kazası ve depremden sonra şimdi de yanardağ patladı İki kız kardeş, kendilerinden telefon numarası isteyen şahsı evire çevire dövdü Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz 5 yaşındaki çocuğun önce ayakkabılarını çıkardı, ardından çuvala koyarak kaçırmaya çalıştı Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Aşı olmayacakları vatan hainliğiyle suçlayan Prof. Dr. Sönmez şimdi de köpek benzetmesiyle tepkilerin odağında Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti Malatya'da dini nikahlı çift, boğazları kesilmiş halde ölü bulundu