Şanlıurfa'da 3 Dilde İlahi Konseri - Son Dakika

Şanlıurfa'da 3 Dilde İlahi Konseri

18.02.2012 08:40
Şanlıurfa'da 3 Dilde İlahi Konseri, System.String[]

Devlet Türk Halk Müziği Korosu, "Sıra gecelerinin diyarı Şanlıurfa"da, semazen eşliğinde 3 dilde ilahi konseri verdi.

Devlet Türk Halk Müziği Korosu, "Sıra gecelerinin diyarı Şanlıurfa"da, semazen eşliğinde 3 dilde ilahi konseri verdi.

Şef Halil Altıngöz yönetiminde, Belediye Nikah ve Konferans Salonunda gerçekleştirilen, "Gönül Bir, Lisan Farklı" adlı tasavvuf müziği içerikli konserde Türkçe, Arapça ve Kürtçe 27 eser seslendirildi.

Konserde sahne alan "Grup Dergah" üyeleri ve semazenler de bazı eserlerde koroya eşlik etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konseri kimi vatandaşlar ayakta izlerken salonda yer bulamayanlar ise etkinliği dışarıdan takip etmeye çalıştı.

Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, konserin ardından yaptığı konuşmada, sıra dışı bir organizasyon gerçekleştirildiğini belirterek,

"Farklılıklar aynı paydada buluştu" dedi. Yücetepe, koro üyelerine çiçek verdi.

Şef Halil Altıngöz de ilahileri konserde bir araya toplayıp, müziğin eşsiz güzelliğiyle dinleyicilere sunmaya çalıştıklarını söyledi.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Şanlıurfa'da 3 Dilde İlahi Konseri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İBB'nin söktüğü dikey bahçelere talip oldu Fransa'da iki kadın, "Pis Araplar" deyip Müslüman kadınlara bıçakla saldırdı Sisal Şans, 'Numaralar fısıldandı' iddiasını rapor ile yalanladı Bursa'da Gelecek Partisi'nden erken kopuş! İlçe Başkanı dahil 30 kişi istifasını verdi Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Hırsızlık yaptığı evden çıkarken yakalanan çocuk: Su içmek için eve girdim Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı