Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesinden engellilere tekerlekli sandalye - Son Dakika

Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesinden engellilere tekerlekli sandalye

09.10.2020 17:05
Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesinden engellilere tekerlekli sandalye, System.String[]

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kovid-19 Salgını Etkilerinin Azaltılması ve Farkındalık Oluşturma Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi 15 engelliye tekerlekli sandalye ile hijyen ve eğitim paketi dağıttı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kovid-19 Salgını Etkilerinin Azaltılması ve Farkındalık Oluşturma Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi 15 engelliye tekerlekli sandalye ile hijyen ve eğitim paketi dağıttı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Göç İdaresi Şube Müdürlüğü, Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GİZ) tarafından desteklenen proje kapsamında 15 tekerlekli sandalye ile eğitim ve hijyen paketleri temin etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Süleymaniye Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi Göçmen Bilgilendirme ve Koordinasyon Merkezinde düzenlenen törende tekerlekli sandalye ile hijyen ve eğitim paketlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Tekerlekli sandalyesi çalınan Merve, yeni akülü aracına kavuştu

Törende Viranşehir ilçesinde yaşayan ve tekerlekli sandalyesi çalınan 13 yaşındaki Merve Erdem'e de sandalye verildi.

Erdem, buradaki konuşmasında, sandalyesinin çalınmasına çok üzüldüğünü ifade etti.

Sandalyesi olmadığı için büyük zorluklar yaşadığını belirten Erdem, "Aracım bir ay önce ilçede evimizin önünden çalındıktan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'ü aradım. Başkanımız ilk fırsatta bana yardımcı olacağını ifade etti. Bugün akülü arabama kavuştum. Başkanımız Beyazgül'den ve ekibinden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediyesinden engellilere tekerlekli sandalye - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İzmir'den güzel haberler de geliyor! Hülya teyze, 17 saat kaldığı enkazdan yürüyerek çıktı Ermenistan son çareyi mahkumlarda buldu! Tutuklular bırakılarak cepheye gönderiliyor Enkaz altından kurtarılan Buse Hasyılmaz'ın nişanlısı açıkladı: Buse'nin durumu iyi İzmir depreminden sonra yaptığı paylaşım infial yarattı! "Felaketi kendileri istedi" diyen şahıs yakalandı Vefalı İzmirliler evlerini ve otellerini depremzedelere açtı Depremin dehşetini ortaya çıkaran apartman! Prof. Dr. Oğuz Çelik, 'bomba kat'a dikkat çekti İzmir'deki depremde denizde meydana gelen girdap kameralara yansıdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu