Son Dakika Haberleri: Şanlıurfa'da Çekirge İstilası

Şanlıurfa'da Çekirge İstilası

2 ay önce

Şanlıurfa'da çekirge istilasıŞANLIURFA'nın Siverek ilçesi kırsalında 4 mahalle, çekirgelerin istilasına uğradı.

Şanlıurfa'da çekirge istilası

ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesi kırsalında 4 mahalle, çekirgelerin istilasına uğradı. Vatandaşlar, çekirgelerin ekili arazilere gitmeden önce durdurulması için yardım bekliyor.

İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Güldorgun, Ortaköy, Basyamca ve Bağlık mahallelerinin kırsal alanında görülen yüz binlerce çekirge korkuya neden oldu. Mahalle sakinleri çekirgelerin ekili tarlalara ulaşmaması için yardım bekliyor. Bazı mahalle sakinleri ise araziye çıkarak, çekirgelerin yönlerini değiştirmeye çalışıyor.

Çekirgelerin 2 yıldır bölgede görüldüğünü söyleyen yöre sakinlerinden Davut Geboz, "Yıllardır bu mahallede yaşıyoruz, ancak 2 yıldır böyle bir şey görüyoruz. Bunların yönünü değiştirmek için mahalle sakinleri olarak sürekli çaba içerisindeyiz. Çekirgeler çok küçük ve büyüdüklerinde daha zararlı olacaklar. Dilekçe verdik, yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz" dedi.

Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)

(Tür: Yurt)
Şanlıurfa'da Çekirge İstilası
Haber Yayın Tarihi : 10.05.2019 04:24 Kaynak: DHAKONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak Bir zamanlar Türkiye'nin en büyüğü olan Uzel traktör fabrikası yağmalanıyor Bacadaki alevleri gören vatandaşlar, minare yanıyor zannedip hemen ihbarda bulundu