Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı - Son Dakika

Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı

24.12.2017 16:41

Şanlıurfa'da husumetli aileler barıştırıldıŞANLIURFA - Şanlıurfa'da yaklaşık 3 ay önce Suriyeli Nahiye A. üvey oğlu tarafından öldürülmesi sonucu Atay ve Ekber aileleri arasında başlayan husumet verilen barış yemeği ile son buldu.

Şanlıurfa'da husumetli aileler barıştırıldı

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da yaklaşık 3 ay önce Suriyeli Nahiye A. üvey oğlu tarafından öldürülmesi sonucu Atay ve Ekber aileleri arasında başlayan husumet verilen barış yemeği ile son buldu.

Şanlıurfa'da yakşlaşık 3 ay önce Eyyibiye ilçesine Bağlı Yardımcı kırsal Mahallesinde 7 çocuk annesi Suriyeli Nahiye Atay üvey oğlu tarafından başına sert bir cisim vurularak dövülmüştü. Yaşanan olayda Nahiye A. hayatını kaybetmişti. Olay sonrası Atay ve Ekber ailesi arasında başlayan husumet Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin girişimleri ile sonlandırıldı.Barış yemeğine, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ve iki aşirettin bireyleri katıldı.

Barış yemeğinde Konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci,"Maalesef geçtiğimiz aylarda hiç birimizin tavsif etmediği bir olay oldu.Hepimiz biliyoruz ki ne kadar sıkıntılı ortamlar olursa olsun olaylar ne kadar hoşumuza gitmese de mutlaka bir araya gelip barışmamız gerekiyor.Bu hem dinimizin gereği hem de örfümüzün geleneğidir.Hiç kimse böyle bir olayın yaşanmasını zaten tavsif etmiyor.Kanaat önderleri ile beraber iki aile ile görüştük. Ubeydi aşiretinden Atay soy isimli ailemiz Biniyusuf aşiretinden Ekber ailesi ile bir araya geldik bu husumetin sonlandırılması gerektiğini söyledik .Gönül isterdiki böyle olaylar yaşanmasın bu tarz sıkıntılı ortamlara meydan vermeyelim ama dünya hali bu gibi sıkıntılar da oluyor.Bu girişimimizi karşılıksız bırakmadıkları için iki aileye teşekkür ediyorum .Etrafımızda bu kadar sıkıntılı ortamlar varken bizim bu tarz olaylar ile anılmamız gerekiyor.Kan davası bidattir, cahile devrinden kalma bir şeydir. Tabi ki suçlular hukuk önünde hesaplarını verecektir ama bizler suçun şahsiliğinden hareketle de bu tarz olayları tüm aşirete yaymamamız gerekiyor."dedi.

Konuşmanın ardından yapılan dualar ile aileler tokalaşarak birbirine sarıldı.Barış yemeği, aile fertlerinin yan yana yemek yemesi ile son buldu.

Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı
Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı
Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı
Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Şanlıurfa'da Husumetli Aileler Barıştırıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici