Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı - Son Dakika

Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı

08.04.2021 16:07

Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı Minik çocuklarla tohum toprakla buluştu Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde minik çocuklara "Geri Dönüşüm Temalı Çevre Şenliği" kapsamında çevre koruma ve doğa aşılaması yapıldı.

Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı

Minik çocuklarla tohum toprakla buluştu

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesinde minik çocuklara "Geri Dönüşüm Temalı Çevre Şenliği" kapsamında çevre koruma ve doğa aşılaması yapıldı.

Karaköprü Belediyesi tarafından doğayı korumak ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak için dernek ve kreş görevlileri tarafından çocuklar için özel stantlar kuruldu. Karaköprü Belediyesi geri dönüşüm bölümünde yapılan etkinlikte minikler hem eğlendi hem de çevre bilinci edindi.

Etkinlik, Karaköprü Belediye Başkanı metin Baydilli'nin katılımıyla başladı. Etkinlikte minik çocuklar renkli kıyafetlerle defile gösterisi yaptı. Daha sonra ebru sanatı etkinliği, sonrasında ise minik çocuklara doğadaki yaprak çeşitleri tanıtımı ve minik çocuklarla birlikte tohumlar toprakla buluşturuldu. Baydilli çocuklara kendi elleriyle tohumlu verdi. Daha sonra çocuklarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Baydilli, "Karaköprü Belediyesi çevre birimi olarak, çevreyi çocuklara tanıtmak, özellikle bu bilinci onlara aşılamak adına etkinliklerimiz devam ediyor. Bu gün buradaki etkinlilerle çevrenin ne şekilde korunması gerektiğini, çevre olmasa insanın olmadığını, doğayı korumamız gerektiğini, doğayı korursak doğanında bizleri koruyacağını öncelikle onlara bilinçli bir şekilde anlatmak. İnşallah bizler çocuklarımıza çevre bilincini en güzel şekilde aşılayacağız. Bu şekilde öncelikle Karaköprü daha güzel bir Şanlıurfa, daha güzel bir Türkiye oluşturmuş olacağız. Bu Şanlıurfa'nın özelliği Türkiye'nin en genç İli olması. Şanlıurfa yaş ortalaması 20 olan 0 ile 32 yaş arası yüzde 72 nüfusa sahip olan bir il. Yaklaşık 700 bin öğrencinin olduğu bir il. Bu bilinci buradaki öğrencilerden başlatmış olacağız. Onların bu koduna daha hassas olmalarını onlara aşılarsak bu konuyu en güzel şekilde aşacağım konusundayım" şeklinde konuştu.

Etkinliğe Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve çok sayıda kreş görevlileri katıldı.

Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı
Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı
Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı
Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Şanlıurfa'da minik çocuklara doğa aşısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Babacan'dan ittifak açıklaması: İki parti haricindeki partilerle ilişki zeminimiz sıcak, buna HDP de dahil Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Koronavirüs nedeniyle herhangi bir ölümün yaşanmadığı ülkeye tehlike kıyıdan geldi Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayacak Avrupa Süper Ligi'nin kurucularının kaderi belli oluyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor Polonya'nın eski Cumhurbaşkanı Walesa, internette iş arıyor ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı ABD'de 3 kişinin öldüğü silahlı saldırının faili eski polis şefi yardımcısı çıktı Termometre 41 dereceyi gösterdi, Adanalılar parklara akın etti Termometre 41 dereceyi gösterdi, Adanalılar parklara akın etti "Kimse hayal kurmasın" diyen ünlü anketçi: Kararsız ve dar gelirli seçmene sesini duyuran seçimi kazanır Acıların en büyüğü! Umutlarla beklediği hastane kapısından, minik oğlunun cansız bedeni ile çıktı Acıların en büyüğü! Umutlarla beklediği hastane kapısından, minik oğlunun cansız bedeni ile çıktı