Kahraman baba! Sele kapılan kızını kurtarmak için kendi hayatını hiçe saydı - Son Dakika

Kahraman baba! Sele kapılan kızını kurtarmak için kendi hayatını hiçe saydı

17.03.2023 18:06

Sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'nın Süleymaniye Mahallesi'nde deprem nedeniyle çadırda kalan Suriye uyruklu Mustafa Casım, çarşamba günü eşi Döne ve 12 yaşındaki kızı Bahar'ın akıntıya kapıldığını görünce hiç düşünmeden akıntıya atladı. Casım'ın eşi, komşuları tarafından kurtarıldı, kendisi de çocuğunu kurtarıp bir süre suda sürüklendikten sonra güçlükle sarıldığı ağaçta yardımın gelmesini bekledi.

Sel felaketinin yaşandığı Şanlıurfa'dan yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Onlarca kişinin akıntıya kapıldığı anlara ait görüntüler paylaşılırken, bir babanın evladı için gösterdiği çaba gösterdiği anlar yürek burktu. 12 yaşındaki kızı Bahar'ı akıntıdan kurtaran Suriye uyruklu Mustafa Casım, yaklaşık yarım saat bekledikten sonra iş makinesi ile kurtarıldı.

"KIZIM ELİMDEN KAYDI"

Casım, o anları anlattı: "Eşim ve kızım akıntıya kapılınca peşlerinden koştum. Komşularım eşimi ben de kızımı kurtardım ama sürüklendim. Bir ağaca sarılarak kurtarılmayı bekledim. İş makinesi gelip bize ip attı. Halat ile çekildiğimiz sırada kızım elimden kaydı. O sırada ben dengemi kaybedip bayılmıştım. Gözümü açtığımda kendimi hastanede buldum. Çok şükür olsun hepimiz son anda kurtulduk" dedi.

ÇADIRLARI AKINTIYA KAPILDI

Bir komşularının evine sığındıklarını anlatan Casım, sel felaketinde çadırlarının da akıntıya kapıldığını ve mağdur olduklarını söyledi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (1)
  • Semih Yetkin: ben olsam bende hiçe sayardım filmlerde olmaz böyle duygusal sahneler :(( gerçek sevgi Cevap Yaz 27 0 Yayından Kaldır
500
Bakan Nebati, deprem ve selden etkilenen Şanlıurfa'da incelemelerini sürdürdü Bakan Nebati, deprem ve selden etkilenen Şanlıurfa'da incelemelerini sürdürdü Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Şanlıurfa'daki sel bölgesinde inceleme yaptı Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Şanlıurfa'daki sel bölgesinde inceleme yaptı Açıklaması Bakan Çavuşoğlu Şanlıurfa'da Bakan Çavuşoğlu Şanlıurfa'da

Son Dakika Güncel Kahraman baba! Sele kapılan kızını kurtarmak için kendi hayatını hiçe saydı - Son Dakika


Advertisement