Son Dakika Haberleri: Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Borusu Patladı, Ekili Arazileri Su Bastı

Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Borusu Patladı, Ekili Arazileri Su Bastı

6 gün önce

Şanlıurfa'da sulama kanalı borusu patladı, ekili arazileri su bastıŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde 30 kırsal mahallenin tarımsal su ihtiyacını karşılayan DSİ'ye ait sulama borusu patladı, yüzlerce dönüm ekili araziyi su bastı.

Şanlıurfa'da sulama kanalı borusu patladı, ekili arazileri su bastı

ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde 30 kırsal mahallenin tarımsal su ihtiyacını karşılayan DSİ'ye ait sulama borusu patladı, yüzlerce dönüm ekili araziyi su bastı.

İlçeye bağlı Yıldız Mahallesi yakınlarından geçen DSİ'ye ait sulama kanalındaki boru hattı, 2 gün arayla ikinci kez bilinmeyen nedenle patladı. Büyük bir deliğin oluştuğu borudan çıkan su nedeni ile yüzlerce dönüm ekili arazi ve bazı sokaklar su altında kaldı. Evlere kadar ulaşan su zarara neden oldu. Kendi imkanlarıyla evlere kadar ulaşıp tarım arazilerini basan suları tahliye etmeye çalışan çiftçiler yetkililerden mağduriyetlerinin gidermelerini istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler boruyu onarmak için çalışmalara başladı.
Şanlıurfa'da Sulama Kanalı Borusu Patladı, Ekili Arazileri Su Bastı
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 07:11 Kaynak: DHAİftara Ne Kadar Kaldı? İşte 23 Mayıs Perşembe İl İl İftar Vakitleri 5 Yaşındaki Çocuk, Su Kanalında Boğularak Hayatını Kaybetti Tarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu ABD'den İran'la Gerilimi Artıracak Açıklama: Ortadoğu'ya Daha Fazla Asker Gönderebiliriz