Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu 4 Gözaltı2 - Son Dakika
Güncel

Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu 4 Gözaltı2

Şanlıurfa\'da Uyuşturucu Operasyonu 4 Gözaltı2

Şanlıurfa'da, polis tarafından düzenlenen operasyonda narkotik köpeği Ceyn yardımıyla 39 kilo esrar ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı.

09.01.2012 18:12

Şanlıurfa'da, polis tarafından düzenlenen operasyonda narkotik köpeği Ceyn yardımıyla 39 kilo esrar ele geçirildi, 4 kişi gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, Diyarbakır'dan İzmir'e esrar götürüleceği ihbarı üzerine çalışma başlattı. Uyuşturucunun hafif ticari araçla taşınacağını ve yakalanmamak için önde farklı bir aracın eskortluk yaptığını saptayan polis, Diyarbakır'dan yola çıkan 2 aracı takibe aldı. Polis, Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi yakınlarında aralarına mesafe koyarak ilerleyen 2 aracı aynı anda durdurdu.

CEYN, 39 KİLO ESRARI GİZLİ BÖLMEDE BULDU

Operasyonda otomobilde suç unsuruna rastlanmazken, hafif ticari araçta da ilk etapta uyuşturucuya rastlanmadı. Bunun üzerine aramaya katılan narkotik köpeği Ceyn, kısa süre sonra tepki vererek esrarın konulduğu gizli bölmeye polislerin ulaşmasını sağladı. Araca yapılan özel bölümü açan polisler, 57 ayrı paket içerisine konulmuş 39 kilo esrara el koyarken, Celal Son (40), Ramazan Marangoz (28), Abdulvahat Tekin (24) ve Mehmet Filiz (30) ise gözaltına alındı. Daha önce de sigara kaçakçılığından sabıkaları bulunan 4 şüpheli, polis sorgusunun ardından, 'uyuşturucu madde ticareti yapmak ve nakletmek' suçundan adliyeye sevk edildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu 4 Gözaltı2 - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement