Şanlıurfa'da Yapımı Tamamlanan Yurt Hizmete Açıldı - Son Dakika

Şanlıurfa'da Yapımı Tamamlanan Yurt Hizmete Açıldı

24.09.2013 12:12
Şanlıurfa'da Yapımı Tamamlanan Yurt Hizmete Açıldı, System.String[]

Şair Nabi Yurtları tarafından Şanlıurfa'da yaptırılan Eyyubiye Abdulvahap Şeker İbrahim Şeker Talebe Yurdu'nun açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ve birçok davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan Vali Celalettin Güvenç "Sizlerin alın terini, göz nurunu, iyi niyetini çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Burası lafın bittiği yerdir ama şu kadarını söyleyeyim. Bu ülkenin geleceğini kurtarmak için çocuklarımıza sahip çıkmak zorundayız. Çocuklarımızı eğitmek, şiddetten uzak tutmak zorundayız. Kötü alışkanlık sahibi olmalarını önlemek zorundayız" dedi.

Şanlıurfa'da 600 bine yakın ilk ve ortaöğretim çağında çocuğun bulunduğunu ifade eden Vali Güvenç, "Bu çocuklara sahip olursak, emin olun ki gelecek Şanlıurfa'nındır. Bunun da yolu; bu şehirde kazananların bu şehrin çocuklarına, bu şehrin çocuklarının eğitimine sahip çıkmasından geçer" dedi. Okuyan insandan korkmamak gerektiğini de sözlerine ekleyen Vali Güvenç, yurdun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

EYÜPOĞLU, HAYIRSEVERLERE SESLENDİ

Törende konuşan Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyüpoğlu ise; yapılan yurdun tüm hayırseverlere örnek olması dileklerinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti. Törende ayrıca Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Mahmut Al ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de birer konuşma yaparak açılışı yapılacak olan yurdun hayırlı olmasını diledi.

Yetkililer tarafından yurdun altı katlı binada 200 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede olduğu belirtildi.

Topluca açılış kurdelesinin kesildiği törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç'in yanı sıra; Şanlıurfa Milletvekilleri Seydi Eyüpoğlu ve Mahmut Kaçar, İl Jandarma Komutanı Selman Kömürcü, Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Mahmut Al, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

(Kaynak: Gazeteipekyol)

Şanlıurfa'da Yapımı Tamamlanan Yurt Hizmete Açıldı

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Şanlıurfa'da Yapımı Tamamlanan Yurt Hizmete Açıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa'ya saldıran İsrail'in peşini bırakmıyor! İslam ülkeleri ve dünyaya çağrı yaptı G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye G.Saraylı yönetici ile Sergen Yalçın arasında olay yaratan diyalog: Haydi ganyan bayiye Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Ali Koç'un büyük Emre Belözoğlu pişmanlığı: Keşke bu daha önce de olsaydı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Son Dakika! İsrail, Şam Kapısı'nda Filistinlilere müdahale etti: 64 yaralı Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Çin'in kontrolden çıkan roketi dünyaya yaklaşıyor! Türkmenistan'a düşebilir Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Alper Potuk'un Fenerbahçe'ye attığı gol sonrası yaşadığı sevince tepki yağıyor Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Çin'den Bakan Koca'yı ters köşe yapan sözler: Aşı tedarikinde yavaşlamanın nedeni siyasi değil Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi Sedat Peker'in Yeldana Kaharman'la ilgili iddialarına bir yalanlama da savcılıktan geldi
Advertisement