Şanlıurfa Valisi Erin'den Suriyelilere Ziyaret - Son Dakika

Şanlıurfa Valisi Erin'den Suriyelilere Ziyaret

27.11.2018 20:12
Şanlıurfa Valisi Erin'den Suriyelilere Ziyaret, System.String[]

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran ilçesinde Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Harran ilçesinde Suriyelilerin kaldığı konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Erin, Suriyeli aileleri ziyaret ederek, misafirlerin sorunlarını dinledi. Daha sonra Suriyeli çocukların Türkçe ve Arapça eğitim gördüğü okula geçen Erin, öğretmenlerden bilgi aldı.

Uzun süre okulda kalan ve sınıfları ziyaret eden Vali Erin, öğrencilerle Türkçe ve Arapça konuşarak, "Türkçe konuşma ve yazmayı öğrenin ama kendi diliniz olan Arapça'yı da unutmayın." dedi.

Erin, ziyaretin ardından çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Harran dönüşü, Eyyübiye ilçesine bağlı Uğurlu Mahallesi'ni ziyaret eden Erin'e vatandaşlar ilgi gösterdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şanlıurfa Valisi Erin'den Suriyelilere Ziyaret - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Suudilerden Trump'ı kızdıracak hamle: Çinli Huawei ve Alibaba ile anlaşma imzaladılar Göztepe ile karşılaşacak Kasımpaşa'da 2 futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı Son Dakika: Araç sahiplerine müjde! Benzine indirim geldi Erdoğan'ın S-400 açıklamasının hemen ardından ABD'nin vize işlemlerini askıya alması dikkat çekti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı Son dakika: Borç yapılandırmasının detayları belli oldu: Vergi, SGK, KYK, trafik, köprü borcu ve cezalarını kapsayacak Eski eşini öldürdüğünü soğukkanlılıkla anlattı: Erkeklerin numaralarını kadın ismiyle kaydetmiş Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak