Şanlıurfalı Öğrencilerden Nijer'e Su Kuyusu - Son Dakika

Şanlıurfalı Öğrencilerden Nijer'e Su Kuyusu

17.05.2019 17:16

Şanlıurfalı öğrencilerden Nijer'e su kuyusuŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde ortaokul öğrencilerinin açtığı kermeslerde ve ailelerden toplanan para ile Nijer'in Kollo bölgesinde su kuyusu açıldı ve bölge halkı suya kavuştu.

Şanlıurfalı öğrencilerden Nijer'e su kuyusu

ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde ortaokul öğrencilerinin açtığı kermeslerde ve ailelerden toplanan para ile Nijer'in Kollo bölgesinde su kuyusu açıldı ve bölge halkı suya kavuştu.

İlçe merkezindeki Ahmed Arif Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, dünyada en büyük içme suyu sıkıntısı yaşanan Nijer'de su kuyusu açmak için kampanya başlattı. Yaklaşık 1 aylık sürede okulda açılan kermeslerden ve öğrencilerin ailelerin destekleri ile toplanan 18 bin lira bir yardım kuruluşu üzerinden Nijer'e gönderildi. Bu para ile susuzluğun etkili olduğu Kollo bölgesinde su kuyusu açılarak bölge halkının içme suyuna kavuşması sağlandı.

Okul Müdürü Celal Koç, bir müdür yardımcısının önerisi ile böyle bir kampanya başlattıklarını belirterek, Okul bünyesinde başlattığımız kampanya sayesinde kısa sürede bir insanı yardım kuruluşu aracılığı ile Nijer'de su kuyusunu açtırmayı başardık. Açılan kuyuya ortalama 18 bin lira harcama yapıldı. Kampanyaya destek veren ve yardımda bulunan öğrencilerimiz su kuyusunun açıldığına oldukça sevindi. Bizde hem öğrencilerimizle he destek veren kişilerle gurur duyuyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi. Açılan kuyuya ise okulun adının verildiği öğrenildi.

YORUMLAR
500
ŞANLIURFA - Karahantepe geçici çatıyla korunma altına alınacak ŞANLIURFA - Karahantepe geçici çatıyla korunma altına alınacak Siverek'te kablo hırsızları mahalle sakinlerini internetsiz bıraktı Siverek'te kablo hırsızları mahalle sakinlerini internetsiz bıraktı Son dakika haber | Siverek'te trafik kazası: 4 yaralı Son dakika haber | Siverek'te trafik kazası: 4 yaralı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Şanlıurfalı Öğrencilerden Nijer'e Su Kuyusu - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement