Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, futbolcu Markus Raikkonen'le evlendi - Son Dakika
BBC

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, futbolcu Markus Raikkonen'le evlendi

Finlandiya'nın Başbakanı 34 yaşındaki Sanna Marin, 16 yıldır birlikte olduğu futbolcu sevgilisi Markus Raikkonen ile dünya evine girdi.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin ve 16 yıldır birlikte yaşadığı Finlandiyalı futbolcu Markus Raikkonen evlendi.

22 aylık kızları olan çiftin, Cumartesi günü başbakanlık konutunda ailelerinin ve arkadaşlarının katıldığı bir törenle nikah kıydığı açıklandı.

34 yaşındaki Marin, saten gelinlik giydiği fotoğraflarını Instagram'da paylaştı. Aynı fotoğraflar 34 yaşındaki Raikonnen tarafından da paylaşıldı. Finlandiya hükümeti, çifti Twitter üzerinden kutladı.

Aralık 2019'da göreve gelen Sanna Marin, dünyanın görevdeki en genç başbakanı olmuştu. 2015'te merkez soldaki Sosyal Demokrat Parti'den milletvekili seçilen Marin ayrıca Finlandiya'nın en genç başbakanı ve ülkenin üçüncü kadın başbakanı.

Finlandiya'da koalisyon hükümeti beş partiden oluşuyor ve tüm partilerin genel başkanları kadın. Eski Başbakan Alexander Stubb, "Koalisyon Finlandiya'nın modern, ilerici bir ülke olduğunu gösteriyor" demişti.

AİLESİNDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALAN İLK KİŞİ

Sanna Marin, yaşı ve 22 aylık bir kızının olması nedeniyle basında 2017 yılında 37 yaşında Yeni Zelanda Başbakanı olan Jacinda Ardern'e benzetiliyor.

Marin, annesi ve annesinin kadın eşi ile birlikte kiralık bir evde büyüdü.

2015 yılında verdiği bir mülakatta, ailesi hakkında dışarıda açıkça konuşamadığı için kendisini "görünmez" hissettiğini söyledi.

Ailesinde üniversiteye eğitimi alan ilk kişi oldu.

2012 yılında 27 yaşındayken memleketi Tampere kentinde Belediye Meclisi Başkanı seçilmiş ve Sosyal Demokrat Parti içerisinde hızla yükselmişti.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, futbolcu Markus Raikkonen'le evlendi

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 14:02

Son Dakika Spor Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, futbolcu Markus Raikkonen'le evlendi - Son Dakika Spor

BBC
YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

RTÜK bu programa ne diyecek? Canlı yayında vatandaşı büyüyle korkutup dolandırıyorlar İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam geldi Tüfekle ev basıp küçük kızın ölümüne sebep olmuştu! Anne, oğluna verilen cezayı duyunca adliyede intihara kalkıştı Üniversite öğrencisinin ev arkadaşı diye yanına aldığı kişi hırsız çıktı 2 gündür aranan 4 çocuk babasının cansız bedeni, fındık bahçesinde bulundu Metropoll'ün 7 aylık anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nın oyu düştü, Millet İttifakı'nın oyu arttı Cübbeli'nin "iç savaş" sözleri İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi: Derneklerin silahlandığı iddiasına kayıtsız kalamayız Göztepe, Ankaragücü'nden olaylı ayrılan Gerson Rodriguez için harekete geçti