Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı - Son Dakika

Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı

12.01.2012 15:09
Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı, System.String[]

Sapanca Gölü'nü besleyen derelerde yapılan temizlik çalışmasında çıkan malzemeler görevlileri bile şaşırttı.

Sapanca Gölü'nü besleyen derelerde yapılan temizlik çalışmasında çıkan malzemeler görevlileri bile şaşırttı. Derelerden buzdolabı, araç lastiği ve elbiseler çıktı.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca Havzası'nda bulunan derelerin temizlik çalışması ekipleri şaşkına çevirdi. Daha önce İstanbuldere, Yanık, Keçi ve Sarp derelerinde temizlik çalışmaları gerçekleştiren SASKİ ekipleri önceki gün İstanbuldere'de yeniden temizlik çalışması yaptı. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, dere temizliklerinde karşılaştıkları manzaradan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Temizlik sırasında damacana su şişeleri, oto lastikleri, buzdolapları, ağzı bağlı çöp poşetleri, elbiseler gibi atıklar bulduklarını ifade eden Keleş, son günlerde yağışların artması üzerine İstanbuldere'nin debisi oldukça yükseldi. Bu da dere yatağına atılmış atıkları Sapanca Gölü'ne taşıdı. Bunun üzerine kısa bir süre önce temizlediğimiz İstanbuldere'yi tekrar temizlemek zorunda kaldık. Özellikle de dere ağzında büyük bir çalışma gerçekleştirerek vatandaşlarımız tarafından atılan bu atıkları göle karışmadan temizledik." diye konuştu.

Göl havzasında ikamet eden vatandaşların çok daha hassas olması gerektiğini kaydeden Rüstem Keleş, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bir konunun altını çizmek istiyorum. Sapanca Gölü'nü korumak ve en sağlıklı şekilde gelecek nesillere bırakmak sadece kurum olarak bizim çalışmalarımızla mümkün olmaz. Bu konuda mutlaka vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sapanca Gölü'nü koruyabilmek için tüm göl havzasının korunması gerekiyor. Bunu da vatandaşlarımızla etkin bir işbirliğiyle gerçekleştirebiliriz."

Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı
Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı
Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Sapanca Gölü'nü Besleyen Derelerden Çıkan Malzeme Görevlileri Şaşırttı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Herhangi bir can kaybı yok, operasyon devam ediyor Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu